BAŞKAN KOCAMAZ’DAN , TARIM FUARI’NI ZİYARET

BAŞKAN KOCAMAZ’DAN , TARIM FUARI’NI ZİYARET

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde bugün sona erecek olan 12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaret ederek, fuarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standında üreticilerle bir araya geldi. Stantta misafirleri ağırlayan Başkan Kocamaz, fuarda açılan diğer stantları da ziyaret etti.
Bu haber 2017-02-27 10:16:46 eklenmiş ve 1270 kez görüntülenmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediyesi standını ziyareti esnasında, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile sohbet etti. Anamur Belediye Başkanı Türe, günün anısına Başkan Kocamaz’a meyve sepeti ile Anamur’un simgesi muzun kabartmasının yer aldığı bir plaket hediye etti.

Başkan Burhanettin Kocamaz, fuarda bulunan tüm stantları ziyaret ederek, ürünlerin tadına baktı, üreticiler ile sohbet ederek, onların dertlerini dinledi ve hatıra fotoğrafı çekildi. Aynı zamanda tarımda üreticilerin işlerini kolaylaştıracak ve onlara faydalı olacak makinaları da yerinde inceledi.

Başkan Kocamaz, stant ziyaretlerinin ardından Web Tarım TV ile röportaj gerçekleştirerek, soruları yanıtladı. Web Tarım TV’nin röportajının ardında Kanal 33’de canlı yayın konuğu olan Başkan Kocamaz, Ahmet Özdemir’in de sorularını cevapladı.

Tarım yeniden ayağa kalkmalı

12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nı değerlendiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Fuarlar üreticilerimizin ürettiği ürünlerden ve yeni faaliyetlerden yararlanırken, aynı zamanda pazarlama imkânı bulabilmek adına çok önemli yerler. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yıldır Mersin’i her platformda temsil etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda üretim kuruluşları burada yer almalıydı ama ne yazık ki katılım yok. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak burada tüm paydaşlarımızla yer almaya çalışıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi üreticinin her zaman yanında olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız ile üreticilerimize yönelik etkinlikler ve eğitimler düzenliyoruz” dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’in tarımda, özellikle pazarlama konusunda hak ettiği yere gelmesini sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Kocamaz, “Üretici üretiyor ama emeğini alamıyor. Tepeden tırnağa yerel yönetimler ile ortak bir politika belirleyerek, tarımı yeniden ayağa kaldırmalıyız. Üreticinin emeğinin karşılığını alması lazım. Biz siyaseti hizmet için yapıyoruz. ‘Derdimiz Hizmet, Sevdamız Memleket’ sloganı ile hareket ediyoruz. Bundan sonra komisyon kalksın, vatandaş ürünleri üreticiden alsın istiyoruz. Bu konuda da üreticileri temsil eden tüm kuruluşlara görev ve sorumluluklar düşüyor, onların da çözüm üretmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop