ÇETİN “SİCİL AFFI ESNAFA CAN SUYU OLACAK”

ÇETİN “SİCİL AFFI ESNAFA CAN SUYU OLACAK”

Geçmişte çeşitli nedenlerle bankalara olan borcunu ödemeyen ya da geciktiren vatandaşları kapsayan ve Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren sicil affı işveren ve esnafa can suyu verecek.
Bu haber 2017-02-10 15:57:12 eklenmiş ve 778 kez görüntülenmiştir.

Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Uzun süredir beklenen Sicil Affının Anamur esnafını rahatlatacağını söyledi.
Eskiye ait kara listeye düştüğünde oluşan borcunu tamamen ödeyenler yada yeniden yapılandıranların kredi sicil affından yararlanacağını ve kara listeden çıkarılacağına dikkat çeken oda başkanı Çetin, bu kişilerin işlemlerini yaptıktan sonra banka kredilerinden yararlanacağını söyledi.
BEŞ YIL KREDİ ÇEKEMİYOR
Çetin, kara listeye girenlerin 5 yıl cezalandırıldığını bunun da özellikle küçük esnafı zor durumda bıraktığını belirterek; “Daha önce, Bankalara olan borçlar 90 gün boyunca ödemediğinde banka borcunu tahsil etmek için yasal yollara başvuruyor, Banka görevlendirdiği avukatlar ile bu işlemi gerçekleştiriyor. Bu sürecin başlaması kara listeye girildiği anlamına geliyor. Kara listeye girdiğinde ise en az 5 yıl boyunca bankalardan herhangi bir şekilde kredi, kredi kartı alamıyor veya kredili mevduat hesabı başvurusu kabul edilmiyordu” dedi..
ESNAFA CAN SUYU OLACAK
Çetin “
Bu sicil affı bizim için çok iyi oldu. Esnaflarımızın çoğu bu konudan çok muzdaripti. Ne kredi çekebiliyor ne de kredi çekebilecek bir başka esnafa kefil olabiliyorlardı. Şimdi gerçekleştirilen bu sicil affıyla esnaf  hem kredi çekebilecek hem de kefil olarak esnaf bulmakta zorlanmayacak” diye konuştu.
Sicil affının piyasayı canlandıracağını belirten Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin , “  Anamur’da ve tüm ülkemizde ismi kara listede bulunan ve desteklerden yararlanamayan bu yüzden de ticarethanesini kapatmak zorunda olan veya şu an kapatma durumuna gelmiş esnafımız için büyük bir umut oldu. Bu esnaflarımız için adeta can suyu oldu” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop