SERALARI KULLANILMAZ HALE GELEN ÜRETİCİLER PERİŞAN

SERALARI KULLANILMAZ HALE GELEN ÜRETİCİLER PERİŞAN

Anamur’da önceki gün şiddetli fırtınanın seralar ve bahçelere zarar vermesinin ardından Anamur’a gelerek incelemelerde bulunan Tarsim ve Ziraat Bankası yetkilileri zarar gören muz üreticilerine destek sağlanacağını belirttiler.
Bu haber 2016-12-17 10:31:08 eklenmiş ve 483 kez görüntülenmiştir.

Tarsim Adana Bölge Müdürü İrfan Alkaş, Ziraat Bankası Adana Bölge Başkanı Faruk Pişirgen ve Ziraat Bankası Anamur Şube Müdürü Selami Ökeş, fırtınada zarar gören seralarda yaptıkları inceleme öncesi Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mehmet Güzel’i ziyaret ederek meydana gelen zararlar hakkında bilgi aldılar.

Güzel, ziyaret ve incelemenin ardından yaptığı açıklamada, TARSİM ve Ziraat Bankası yetkililerinin çiftçinin yaşadığı mağduriyeti yerinde gördüklerini belirterek, “Yetkililere, seraları zarar gören üreticilerin kredi borçlarının ertelenmesi gerektiği ve uygun koşullarda yeni kredi verilmesi gerektiğini ilettik. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek oradan da gerekli bilgileri aldılar. İncelemelerin ardından önümüzdeki günlerde üreticilerimizin mağduriyetini giderecek yeni düzenlemeler yapılacağına inanıyoruz” dedi.

Güzel, Anamur’daki seralarda çok büyük maddi zararlar meydana geldiğini ifade ederek, “Oluşan bu kaybın boyutunu Mersin Valisi Sayın Özdemir Çakacak ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’a da bildirdik” ifadelerine yer verdi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop