ÇİFTÇİ KAYIT BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!

ÇİFTÇİ KAYIT BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!


Bu haber 2016-11-16 11:46:30 eklenmiş ve 328 kez görüntülenmiştir.

Mersin Ziraat Odası Başkanı (MZO) Başkanı Cengiz Gökçel, ÇKS Yönetmeliği’ne göre 2016 yılı başvuru süresinin 30 Haziran 2016 tarihinde sona erdiğini belirtti. Ancak, bu yıl son başvuru tarihinin Ramazan ayına denk gelmesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda çiftçinin belirlenen sürede başvurusunu yapamadığını anımsatan Gökçel, bu yüzden çiftçilerin verilen desteklerden faydalanma hakkını kaybettiğini söyledi. 
Çiftçilerin mağdur olmamaları için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na süre uzatımı yapılması için hem yazılı başvurular yapıldığını hem de şifahi girişimlerde bulunulduğunu bildiren Başkan Gökçel, Bayraktar, “Girişimler sonuç vermiştir. Resmi Gazete’de yayınlanan ÇKS Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle ÇKS başvuru zamanı değiştirilmiştir. Yapılan değişiklik ile 30 Haziran 2016 tarihinde sona eren 2016 yılı ÇKS başvuru süresi, 31 Aralık 2016 tarihine kadar uzatılmıştır.  Çiftçilerimizin 2016 yılı başvuru süresi devam eden desteklerden faydalanabilmeleri için, olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden 31 Aralık 2016 tarihine kadar tarım il ve ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor” dedi. 
Gökçel, Eylül ayı itibariyle başlayan 2017 yılı ÇKS başvurularının ise 30 Haziran 2017 tarihine kadar devam edeceğini hatırlattı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop