Aktay: Mafya - siyaset işbirliğiyle ülke yönetilmez

Aktay: Mafya - siyaset işbirliğiyle ülke yönetilmez

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay yaptığı basın toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bir karar verme mecburiyetinde olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-11-19 12:24:55 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

CHP  İl Başkanı Aktay:”Bu ülkeyi hukuk devleti kurallarına uygun olarak mı yöneteceksiniz, yoksa mafya – çete düzeni içerisinde mi?
Yeraltı suç örgütleriyle mücadele edecek misiniz, yoksa siyasi amaçlarla onlardan faydalanmak niyetinde misiniz?
Cumhuriyet Halk Partisi’nin lideri, milyonların sesi, temsilcisi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaretlerin muhatabı da sorumlusu da iktidardır. Mafya babalarına  bu şekilde konuşma imkânı verenler ülkeyi yönetenlerdir, Cumhur İttifakı liderleridir.
Devlet kurumları, organize suç örgütü liderlerine, halkın temsilcilerini tehdit edemeyeceklerini, hakaret  edemeyeceklerini göstermek ve gereğini yapmak mecburiyetindedir.
Tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle ödün vermeksizin mücadele etmek,  toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için hayati önemdedir. Lideriyle, örgütüyle, milyonlarca seçmeniyle Cumhuriyet Halk Partisi, hiçbir tehdide boyun eğmeyecek, hukuk ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacaktır.  
Mafya - siyaset işbirliğiyle halkın iradesinin önüne geçebileceklerini zannedenler, bunun hesabını sandıkta ve adalet karşısında ödeyecektir.” Dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA