Yücelen Vakfı Kuruldu, Resmi Gazete’de yayımlandı

Yücelen Vakfı Kuruldu, Resmi Gazete’de yayımlandı

Vakfı’nın kuruluşuna ilişkin tescil kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğün’ün Resmi Gazete’de yayınlanan kararıyla Anamur’da Yücelen Vakfı kuruldu.
Bu haber 2020-11-19 12:02:00 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -
 
 

 

Mersin'i 4 dönem TBMM'de temsil eden, Anavatan Partisi hükümetlerinde İçişleri, Sanayi ve Ticaret ile Devlet bakanlıkları yapan,2014 yılında vefat eden Rüştü Kazım Yücelen’in ailesi, Merkezi Anamur’da olan  “R.Kazım Yücelen” Vakfını resmen kurdu.  
Türkiye Genç İş Adamları Derneginin bir dönem önce Genel Başkanlığı yapan,İş insanı  Dr. Ali Yücelen ve kardeşleri tarafından kurulan Vakıf Resmi Gazete’de yayınlandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü nde kayda alınan Yücelen Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı ,Dr.Ali Yücelen, Mustafa Yücelen, Hakan Yücelen, Mehmet Tolga Karabulut, Mehtap Gürbüz, Mehmet Emin Yücelen tarafından kurularak resmiyet aldı.
Anamur 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin 05.11.2020 tarih ve 2020/207 E., 2020/224 K. sayılı kararında ‘Yücelen’ simgesi gereği olarak ve karşılık beklemeden; ülkenin sağlık, eğitim, kültür, havacılık, tanıtım, sanayi ve ekonomi alanlarında devletin hizmetlerini kolaylaştırıcı, kamuya yararlı çalışmalar sunmak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek olarak belirlendi.
Yüz Bin Türk Lirası bütçe ile kurulan R.Kazım Yücelen Vakfı yönetimine ise  Dr. Ali Yücelen, Mustafa Yücelen, Hakan Yücelen getirildi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA