Büyükşehir Köy Çocuklarını sevindirdi

Büyükşehir Köy Çocuklarını sevindirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kırsal mahallelerde yüz yüze eğitime başlayan ilköğretim çağındaki öğrencilere hikaye kitabı armağan etti.
Bu haber 2020-11-14 12:05:26 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Mersin  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi  ve Siyasi Koordinatör  Erdal Karan,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eğitim kurumlarını önemsediğini ve  eğitime yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğu anlayışı içerisinde  çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizdi ve öğrencilerin faydasına olacak her türlü girişime katkı sunduklarını kaydetti.
Karan;Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Anamur Şube Müdürlüğü Ekipleri Elektrik Kontağından Çıkan Yangında Zarar Gören Anamur Anıtlı Alanoba İlkokuluna giderek, ihtiyaçlarını rapor  ettiler.
Ancak Milli Eğitim tarafından ödenek çıkarıldığı ve ihtiyaçların da Milli Eğitim tarafından karşılanacağı öğrenildi.Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü tüm eğitim kurumlarına her zaman olduğu gibi desteğini sürdürüyor ”diye konuştu.
Seçer’in armağanları Boğuntu Köyü Öğrencilerine ulaştırıldı
Mersin ve ilçelerindeki eğitim kurumlarına desteğini sürdüren Mersin Büyükşehir  Belediyesi, Anamur’un en uzak Köylerinden Boğuntu Köyündeki Minik Öğrencilere  kitapları  ulaştırıldı.
Boğuntu Köyü Okulu öğrencileri de sevinçlerini “ Başkan amca teşekkür ederiz”  diyerek belirttiler.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA