Ziraat Odası ile Alata arasında protokol

Ziraat Odası ile Alata arasında protokol

Anamur Ziraat Odasında Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü müdürü Cengiz Türkay ve üretici Mehmet Günay arasında muz çeşidi geliştirme çalışmaları kapsamında protokol imzalandı.
Bu haber 2020-11-13 21:59:21 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

 

Protokolü Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay ve üretici Mehmet Günay imzaladı.
Gümüş yaptığı açıklamada;  “Protokol kapsamında soğuğa dayanıklı muz çeşidi geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılacaktır. Tescil aşamasına gelinen muz çeşidinin; özellikle açıkta yapılan muz yetiştiriciliğinde kullanılacağını, bu çeşitte başarı sağlanması halinde ise üreticilerin artan muz serası yapım maliyetinde kurtulacak.
Muz bitkisinin soğuğa karşı dayanıklılığı az olduğu için sadece belli bölgelerde yapılan açık muz üreticiliğinin artacağını ve bunun sonucunda da bölgemiz muz tarımına ve maddi olanakları kısıtlı üreticilere de önemli katkı sağlayacağını” söyledi.
Gümüş,Protokolün imzalanmasındaki katkılarından dolayı üretici Mehmet Günay ve  Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay'a ve Alata'nın bağlı bulunduğu Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik'e teşekkür etti.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA