Bu Uyarıyı dikkate alın…

Bu Uyarıyı dikkate alın…

Covit 19 tedbirleri kapsamında Anamur’da cadde ve sokaklarda sigara yasağı uygulanmaya başladı.İlçe Hıfzıssıhha Meclisi Kararı ile sigara içilmesi yasak yerler belirlendi.
Bu haber 2020-11-13 21:55:48 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

Anamur Hıfzısıhha Meclisi,İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 “KoronavirüsEk Tedbirleri” konulu Genelgesinin uygulanmasına yönelik konuları görüşmek ve bu doğrultuda gerekli kararları almak üzere Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran Başkanlığında,olağanüstü toplandı.
Toplantı da Anamur’da sigara içilmesi yasak olan cadde ve sokakları belirledi. 12.11.2020 tarih ve 19 sayılı karara göre, Anamur’un Atatürk Bulvarı Çavuşpınarı meydanı, Muşurup Sanat sokağı,  Tahsin Soylu Caddesinde (Orman İşletme Kavşağından 3 yol ayrımına kadar olan alan), İlçede bulunan tüm parklar, İlçede bulunan tüm otobüs ve minibüs duraklarında sigara içilmesinin yasaklandığı duyuruldu. Duyuruda ayrıca,  Karara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacaktır.” Denildi.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA