Gümüş” Çifte bayram kutlu olsun”

Gümüş” Çifte bayram kutlu olsun”

Anamur- Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş,30 yıldır işgal altındaki topraklarını Ermenistan’dan almasını “ hak yerini buldu” olarak ifade etti.
Bu haber 2020-11-10 20:01:09 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

Gümüş yaptığı  açıklamada;”Biz Türkler için bayrak, kutlu iradedir. İstiklaldir, itibardır, varlık hükmüdür. İskit diyarında Alpertunga, Ötüken’de Mete, Pekinde Kürşat, Karahan’da Saltuk buğra, Malazgirt’te Alparslan,  Kudüs’te Selahattin Eyyubi, Karamanda Mehmet bey, İstanbul’da Fatih, Türkiye’de Atatürk, Azerbaycan’da Ebulfeyz Elçibey bugün ise İlham Aliyev dir.
Dün olduğu gibi bugünde, Milli benliğe inanmış, Türk milletinin mukaddes haklarına, cevherine, faziletle9 KASIM AZARBAYCAN BAYRAK BAYRAMI VE KARABAĞIN AZATLIK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Biz Türkler için bayrak, kutlu iradedir. İstiklaldir, itibardır, varlık hükmüdür.İskit diyarında Alpertunga, Ötüken’de Mete, Pekinde Kürşat, karahanda Saltuk buğra, Malazgirt’te Alparslan, Kudüs’te Selahattin Eyyubi, Karamanda Mehmet bey, İstanbulda Fatih, Türkiye’de Atatürk, Azerbaycan’da Ebulfeyz Elçibey bugün ise İlham Aliyev dir.
Dün oldugu gibi bugünde, Milli benliğe inanmış, Türk milletinin mukaddes haklarına, cevherine, faziletlerine, asaletine, meşakkatli yollardan, ıstırap dolu günlerden, geçseler de bu kutlu yola iman edenler, Azerbaycan Ermenistan savaşıyla gördü ki, kutlu Türk milletini tanımadan, ona kabiliyetsizlik ve iptidailik izafe ederek tabir yerinde ise yabancıların reklamını yapmakla geçinen, soysuz daltabanlar, dejenereler ve hicbir milletle bağı olmayan vatansızlar her zaman yenilmeye mahkumdur.
Azerbaycan Ermenistan savaşıyla milli benliğimize iman edenler yine gördüki, insanların ençok vahşileştiği sahne olan, savaş meydanlarında kazanırken bile insanlığımızı kaybetmez, kendimizi, karşımızda cephe tutan düşmanların şeytanın çalışma masasından çıkmış tüm sinsi planlarına da alet olmayarak dünyaya insanlık dersi vermeyi de biliriz.
Bugün kardeş Azerbaycan’da olduğu gibi, Türk milleti için her savaş bir davadır. Her Türk davasının adamıdır.
Bu vesile ile davasının adamı olan dert sofrasında bal yiyip, baş verip ama baş eğmeyen Gardaş Azerbaycan halkının, 9 Kasım Bayrak bayramını kutlarken, Aynı gün 2. Bayramımız Karabağın kurtuluş bayramı AZARBAYCAN halkımıza ve Türk Dünyasına hayırlara vesile olmasıdır temennimiz ve duamız”ifadelerine  yer verdi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA