Kıbrıs ilkokulu öğrencilerinden İzmir’e yardım eli….

Kıbrıs ilkokulu öğrencilerinden İzmir’e yardım eli….

Anamur Kıbrıs İlk Okulu öğrencileri ve aileleri de depremzedelere destek olmak istedi. Okul idareci ve öğretmenleri, öğrenciler ve velileri tarafından yardım kolileri hazırlandı.
Bu haber 2020-11-07 10:10:33 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 


Anamur Kıbrıs İlkokulu Öğretmenleri ve  Öğrenci Velileri tarafından toplanan 61 adet Battaniye, 20 adet Yatak, 67 adet Bot, 1 koli Bebek Maması, 22 adet Tayt, 83 adet Çamaşır, 20 adet Pijama ve İnsani yardım malzemelerinden oluşan yardım kamyonu Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Mehmet Gülpınar, Kıbrıs İlkokulu Müdürü  Ayfer Koyuncu ve Öğretmenlerinin katılımıyla İzmir’e gönderildi.
Okul yönetimi ve öğretmenlerin organize ettiği yardım kampanyasına minik öğrenciler, aileleriyle birlikte oldukça ilgi gösterdi.
Milli Eğitim Müdürü  İlyas Mercan;Yaraların sarılmasında ufak da olsa katkımız olsun düşüncesiyle kampanyayı  başlatan,Kıbrıs İlk Okulu  Müdürümüz Ayfer  Koyuncu’ya,öğretmenlerimize, Öğrencilerimiz ve velilerimize kampanyaya sundukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Okul müdürü Ayfer  Koyucu ise;”Okul yönetimi ve öğretmenlerimizle organize ettiğimiz yardım kampanyasına minik öğrenciler, aileleriyle birlikte oldukça ilgi gösterdi. Yardımlaşma  ve dayanışmanın  önemi  böyle  zamanlarda  ayrı bir önem  kazanıyor. Kampanyamıza   destek veren Kaymakam   Mehmet  Nuri  Başaran’a, Milli Eğitim  Müdürü İlyas Mercan’a,öğretmen ve öğrencilerimize ailelerine  teşekkür ederim”Dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA