Kasım ayı meclisinden satır başları

Kasım ayı meclisinden satır başları

Anamur Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-11-04 12:05:19 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan  Belediye Meclis Üyelerinden  Nilgün Ayhan,Uçarı  ve Anıtlı  Mahallerinde  meydana  gelen  yangında  zarar gören  vatandaşlara  geçmiş olsun  dileklerini  ileterek,” Anıtlı’da  Anamur  Belediyesi tarafından hatıra ormanı  kurulmasını  talep ederek;”  İzmir de  meydana   gelen depremde  hayatlarını  kaybedenlere  Allah’tan  rahmet yaralılara  acil şifalar diliyorum. Dedi.
İYİ Parti  Meclis Üyesi  Ahmet  Türkay  da  Kaş  yaylasında, vatandaşların ortak kullanım  alanlarına  bank ve kamelya  kurulmasını  talep  etti.
Belediye Başkanı Kılınç da, yaz mevsimi gelmeden yaylaların yollarında çalışmaların tamamlanacağını, pazaryeri kurulması için çalışma yapacaklarını belirterek, Türkay’ın talebinin yerine getirileceğini söyledi.
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Şinasi Aslan ise, Anamur’daki atıl durumdaki metruk yapıların gözden geçirilmesini ve denetlenmesini, tüpçülerin özellikle depolamada standartlara uymalarının daha sıkı denetlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
MHP  Belediye  Meclis  Üyesi  Hatice  Bozkurt  Kutlutürk:” Gerek  Anamur’un  Karağa,Uçarı,Anıtlı ve  Bozdoğan Mahallelerinde,gerekse İzmir ve çevresinde  yaşanan  olumsuzluklar  hepimizi  derinden  üzdü. Partim  adına,depremde  hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allahtan  rahmet ailelerine  başsağlığı,  yaralılara acil şifalar diliyorum. Yaşanan olumsuzluklar Ülkemizde maneviyatın gücüyle, yardımlaşma ve dayanışmanın örneğini sergiledi”dedi.
CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erdal Karan da, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğundaki kırsaldaki  grup yollarının, teknik ekip tarafından belirleneceğini  belirterek,  kırsalda  ve  kent merkezinde  Büyükşehir  ekiplerinin  çalışmalara  devam ettiğini söyledi.
Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Kılınç ise,Gazi  Mustafa  Kemal  Atatürk’ün  bir köy  ziyaretinde  bir vatandaşa” Cumhuriyet  Nedir” diye  sorduğunda ”Devlet”  dediğine  vurgu  yaparak,” Anamur’un  Mahallerinde  çıkan  yangında zarar  gören  vatandaşlar  ilk önce Kaymakamlık, Belediye olarak   devletin kurumlarının yetkililerini  yanlarında  gördü. Cumhuriyetin   önemi  her zaman olduğu gibi  yaşanan  olumsuzluklarda da  önem arz ediyor.Cumhuriyeti  bizlere  armağan eden   Gazi  Mustafa  Kemal Atatürk ve  tüm  şehitlerimizi  bir kez daha şükranla anıyorum” dedi.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA