CHP’li Erdal, Anamur da riskli bina var mıdır?

CHP’li Erdal, Anamur da riskli bina var mıdır?

Anamur da riskli bina var mıdır olası Anamur için stratejik planımız var mıdır?” diyerek olası olumsuzlukların önüne geçilmesini talep etti.
Bu haber 2020-11-04 11:52:11 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

Anamur Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Meclis toplantısının  dilek ve temenniler  bölümünde söz alan CHP  Anamur  Belediye  Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal, konuşmasının  başında “Başkomutan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün” kimsesizlerin kimsesi” dediği  ve yine “Cumhuriyeti  Bizler Kurduk   Sizler yaşatacaksınız” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun 97 yıl dönümü kutlu olsun. Onu korumak kollamak yüceltmek Andımız olsun” dedi.
Geçtiğimiz hatfa içerisinde Karaağa, Uçarı, Anıtlı, Bozdoğan ve Güleç mahallelerinde çıkan orman yangınlarında zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ifade eden Erdal; can  kaybının  olmamış olmasından duyduğu  memnuniyeti ifade  etti.
İzmir ve çevresinde meydana gelen depreme de değinen CHP Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal;”Deprem ülkesinde yaşadığımız gerçeğini unutmadan üzerimize düşen kişisel toplumsal ve kurumsal görevlerimizi sorumluluğumuzu unutmadan yerine getirerek yaşamayı öğrenmeliyiz. Kurumsal anlamda belediyemizce alınması gerekli sorumluluklarımız olduğunu hatırlatarak birkaç konuya dikkat çekmek istiyorum.
Depremde zarar gören binalar incelendiğinde; Özelikle 1.nci katlarının işyeri olduğu, işyerlerinin genişletilmesi için kolon ve kirişlere zarar verdiği gözlemlenmiştir.
Şehrimizde iş yerlerinde tadilat yapmak isteyen işyerleri belediyemizden izin almakta mıdır?
Belediyemiz tadilata başlamadan ve tadilat sonrası kontrolleri bilirkişi eşliğinde yapmakta mıdır?
Kanun ve yönetmeliğe uygun olmayan tadilatlara karşı ne gibi yaptırımlar yapılmaktadır?
Anamur da riskli bina var mıdır olası Anamur için stratejik planımız var mıdır?” diyerek olası olumsuzlukların önüne geçilmesini talep etti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA