Karan” Pusulamız Atatürk ilke ve devrimleri”

Karan” Pusulamız Atatürk ilke ve devrimleri”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve siyasi koordinatör Erdal Karan, Cumhuriyet’in, demokrasinin yolunu açtığına ve laiklikle bütünleştiğine vurgu yaptı.
Bu haber 2020-10-28 20:02:29 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

 Karan mesajında, Cumhuriyet, sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihin en büyük çağdaşlaşma adımı, toplumsal ve siyasal değişimi olduğuna vurgu yaparak; ”pusulamız ATATÜRK ilkeleri ve devrimleri. Her zorluğumuzu laik demokratik Cumhuriyetten ve Atatürk’ün aydınlık yolundan sapmaksızın aşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.
Karan açıklamasının devamında; ”Yıllar önce kahraman Türk halkı, şehitlerimiz ve Büyük Önder Atatürk, dışarıda bağımsızlık, içeride ulusal egemenlik için savaş vermiş, bu savaşı da kazanmıştır. Cumhuriyet’in çocukları, almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Unutulmamalıdır ki, Türk milleti engin tarihi olan genç bir Cumhuriyet’e sahiptir.
Cumhuriyetimizin 97.yılında, Cumhuriyet projesinin mimarı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah ve mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA