SGK Müdürü Acar, turizm işletmecilerini bilgilendirdi

SGK Müdürü Acar, turizm işletmecilerini bilgilendirdi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Anamur Şube Müdürü Nevzat Acar, turizm işletmecilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi,yasalar çerçevesinde oluşturulan imkânlarla ilgili bilgi verildi.
Bu haber 2020-10-27 21:53:44 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Ünlüselek Otel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına turizm işletmecileri katıldı.
6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun hakkında bilgilendirme yapıldı.
SGK Müdürü Acar, düzenlenen toplantıda, çalışanların ücret, izin, kıdem tazminatı ve toplu iş sözleşmelerini de içeren kanun hakkında önemli bilgiler verdi
Toplantıda çalışma süreleri, çalışma koşulları, iş güvencesi, yıllık izin, kıdem tazminatı gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı.
İş yerlerinde çalışan sigortalıların iş kazası geçirmeleri, hastalık ve analık halleri nedeniyle rapor alarak geçici veya sürekli iş göremezlik ödeneğine hak kazanmaları üzerine işverenlerce yapılacak işlemlerde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verildi.
SGK  Müdürü  Nevzat Acar ve  personeli İş kazalarının bildiriminde izlenecek yol hakkında  bilgi paylaşımında  bulundular.
Sigortalıların iş kazası geçirmeleri hâlinde, işvereni tarafından kazanın olduğu yerdeki yetkili kolluk kuvvetlerine derhal, SGK’ya da en geç kazadan sonraki üç iş günü içinde, e-sigorta ile veya doğrudan ya da posta yoluyla ilgili SGK ünitesine bildirim yapma zorunluluğu olduğuna  dikkat  çekilerek,Sigortalıların, işverenin kontrolü dışındaki yerlerde iş kazasının öğrenildiği tarihten itibaren bildirim süresi de yine üç iş günüdür. Ancak bildirim yapılmasına engel durumlarının hekim raporu ile veya mücbir sebep olayının belgelenmesi şartı hatırlatıldı.
Daha sonra soru-cevap şeklinde istişare yapılı.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA