Anamur’da Karaağa ve Uçarıda yangın

Anamur’da Karaağa ve Uçarıda yangın

Mersin'in Anamur ilçesine 80 kilometre mesafede Torosların damı olarak adlandırılan Karaağa Mahallesi ile Mersin Antalya Karayolu üzerinde bulunan Uçarı Mahallesi arasında çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Bu haber 2020-10-27 15:22:35 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

Anamur  Gazipaşa ilçesine sınırı olan Karaağa Mahallesinde kızılçam ormanlarında çıkan yangına Anamur, Bozyazı ve Gülnar orman işletme müdürlüklerine bağlı ekipler müdahale etti.
Karaağa Mahallesi ormanlık alanda meydana gelen yangın, ekiplerin müdahalesiyle kısmen kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları devam ediyor.
Öte yandan, Karaağa Mahallesinde çıkan  yangının ardından, Anamur ilçesine  25 kilometre mesafede ve Mersin Antalya  Karayolu üzerindeki Uçarı Mahallesi'nde bir  yangın daha  meydana  geldi.
Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle, insanlar evlerinden uzaklaştırılırken, yangına 30 arazöz, 2 helikopter ve 150'nin üzerinde personel ile müdahale ediliyor. Rüzgarın da etkili olduğu yangın söndürme çalışmalarında, civar köylerdeki vatandaşlar da destek veriyor.Yangının  meydana geldiği  bölgede  50  ev  boşaltıldı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA