Gümüş Kolejine TSE’den ’Okulum Temiz’ Belgesi

Gümüş Kolejine TSE’den ’Okulum Temiz’ Belgesi

Anamur Özel Gümüş Kolejine Covid-19 ile mücadelede Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen kriterleri yerine getirdiği için "Okulum Temiz" belgesi verildi.
Bu haber 2020-10-25 22:04:28 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

TSE'nin belirlediği, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda yer alan kriter ve önlemleri yerine getiren Anamur Özel Gümüş Kolejine, Covid-19 ile mücadele konusunda TSE tarafından "Okulum Temiz" belgesi verildi.
"Öğrencilerin sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmelerini amaçlıyoruz"
Kurum Müdürü Necdet Ünal;”TSE ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği bir proje olan "Okulum Temiz Projesi" kapsamında bir kılavuz rehberliğinde hazırlanan bir takım ilke ve standartları yerin getirdik.. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimizin daha hijyenli bir ortamda güvenli, sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmelerini amaçlıyoruz.”dedi.
Anamur  Özel  Gümüş  Koleji  Müdür Yardımcısı  Tuğba  Gümüş  Alp  ise,Öğrencilerin okula başladığı andan itibaren kapıdan girdikleri zaman nerede nasıl davranacakları, hangi ortamlarda ve alanlarda ders yapacakları, bahçede nerede oynayacakları, hangi öğrencinin hangi sırada yer alacağı, öğretmenlerin alacağı önlemleri TSE'nin hazırladığı kılavuz rehberliğinde hazırladıklarını  söyledi.
Alp konuşmasının  devamında;”Okulumuz Özel Gümüş Koleji MEB ile TSE arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği Protokolü” kapsamında ve bir TSE belgesi özelliği taşıyan “OKULUM TEMİZ” belgesini almaya hak kazandı. Kurum olarak düzenlediğimiz ödül töreninde emeği geçenlere okulumuz bahçesinde, sosyal mesafeye uyarak, ve kısa zaman içinde plaket töreni düzenledik.“OKULUM TEMİZ” belgesini kurumumuza kazandırılmasında almış olduğu sorumluluğu ve bu çalışmanın koordinatörlüğünü yapan okulumuz rehberlik öğretmeni Melis Özge Özdemir’e,Okulum Temiz belgesinin kurumumuza kazandırılmasında ve her zaman verdikleri emekleri için kurumumuz yardımcı personellerimiz Hüseyin Koç’a, Atike Taş’a ve İlknur Özdemir’e teşekkür ederiz. Özel Gümüş Koleji olarak öğrencilerimize ve topluma karşı sorumluluğumuzun farkındayız.”diye konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA