Kaymakam Başaran Zeytin Hasadına Katıldı

Kaymakam Başaran Zeytin Hasadına Katıldı

Zeytin üreticileri ile birlikte hasat yapan Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran, zeytin hasadının bol ve bereketli geçmesini diledi.
Bu haber 2020-10-21 13:24:43 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran,  İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Pınar Kutlu ve Ziraat Mühendisleri ile zeytin hasadı yapan üreticilere yardım etti.
Esentepe Mahallesinde üretici Hasan Kurşun ailesini ziyaret edilerek hasat yapan çiftçilere verim ve kalite kayıplarının önlenmesi konusunda bilgi verildi.
Daha sonra, Çarıklar Mahallesinde bulunan Koç Zeytinyağı Fabrikasını ziyaret eden Kaymakam Mehmet Nuri Başaran ve beraberindekiler, fabrika sahiplerinden  çalışmalar  hakkında bilgi aldı.
Fabrikaya ürünlerini getiren vatandaşlarla da sohbet eden Başaran,  tarladan  yağ  fabrikasına  olan yolculuğunu  yakından  takip  etti.
2018 yılında Çukurova Kalkınma Ajansından aldığı %75 hibe ile kurulan  Koç  Zeytinyağ Fabrikası Anamur başta olmak üzere yakın ilçe çiftçilerine hizmet  vermesinin  ilçe  ekonomisine de katkıda bulunduğunu  kaydederek, ‘Tüm çiftçilerimize hasatlarında bereket, işlerinde kolaylıklar dilerim’’ dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA