Büyükşehir’den, Kırsalda hayvancılığa destek

Büyükşehir’den, Kırsalda hayvancılığa destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi kırsal kesimde küçükbaş hayvancılığı desteklemek için üreticiye, hayvanları ve bir yıllık yem ihtiyaçları teslim edildi.
Bu haber 2020-10-14 12:27:57 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

Kırsal kesimde hayvancılık yapanların,sürü kurmalarına destek için
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatıyla başlatılan "HAYDİ GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELİM PROJESİ" kapsamında Anamur’da 5 , Bozyazı da 4 üreticiye toplamda 225 küçükbaş hayvan ve bir yıllık yem ihtiyaçlarını  Büyükşehir  Anamur Koordinasyon Müdürü Mehmet  Erdal  ve CHP İlçe  Başkanı Durmuş Deniz  tarafından teslim edildi.
Halen süren dağıtımlarla birlikte kırsal kesimde küçükbaş hayvancılığı desteklemek için dağıtılan hayvan sayısı artacak.
Başkan Seçer;”Üretici seçiminde önceliğimiz kadınlar ve gençlerimiz. Böylece hem kadınlarımız aile bütçesine katkı sağlamış olacak hemde kentimizin hayvancılığına ve ülke ekonomisinin artısı olacaktır.Bu projede hedefimiz tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve sosyal belediyecilik ilkesinden hareketle vatandaşlarımızın ekonomik olarak desteklenmesini sağlamak” diyerek  kadın üreticilerin öncelikli  olduğuna  vurgu yaptı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA