MESKİ’den,Anamur’un beklediği projede önemli adım

MESKİ’den,Anamur’un beklediği projede önemli adım

MESKİ, Anamurlular’ın yıllardır yaşadığı içmesuyu sorunlarının çözümü için de önemli bir adım attı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur İçmesuyu Projesi için İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ile önemli bir görüşme gerçekleştirmişti.
Bu haber 2020-10-13 12:02:07 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Daha  sonra  İller  Bankası Genel  Müdürü Yusuf  Büyük ile  Mersin  Büyük Şehir  Belediye Başkanı  Vahap Seçer, görüşmesinde projeye yönelik hibe desteği konusu gündeme geldi.
Anamurlu vatandaşların içmesuyu ihtiyacı, Dragon Çayı ve Sultan Suyu’nun kenarında bulunan artezyen kuyularından karşılanıyor. Kış aylarında su seviyesinin yükselmesine bağlı olarak çamurlu, yaz aylarında ise su seviyesinin düşmesine bağlı olarak deniz suyunun içmesuyuna karışması nedeniyle tuzlu su içmek zorunda kalan Anamurlular, yıllardır yapılacak projeyi bekliyor.
MESKİ’nin yaklaşık 95 milyon lira yatırım bedeli ile hayata geçireceği Anamur İçmesuyu Projesi’nin ihale hazırlık aşamaları devam ediyor. Bu proje kapsamında, Otluca kaynağından temin edilecek Ø800 milimetre çapında, 44 km uzunluğunda cazibeli isale hattı ile Anamur merkez, ikinci aşamada Anamur merkez dışındaki 28 mahallenin (Çarıklar, Ören, Alataş, Bozdoğan, Çaltıbükü, Çeltikçi, Emirşah, Gercebahşiş, Güleç, Güneybahşiş, Karadere, Karalarbahşiş, Kaşdişlen, Kızılaliler, Köprübaşı, Malaklar, Ovabaşı, Sarıağaç, Ormancık, Akine, Evciler, Korucuk, Akcami, Çolakahmetler, Kadılar, Kırbali, Dibek, Kızılin) içmesuyu temini sağlanacak.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA