Baba ve oğlu aynı üniversitede buluştu

Baba ve oğlu aynı üniversitede buluştu

Anamur’da, sıva ustası olarak inşaatlarda çalışan Mustafa Şen (51) oğlu Furkan’la (25) üniversitede buluştu ve aynı yıl mezun oldu.
Bu haber 2020-10-03 10:41:26 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 İlk önce ortaokulu daha sonra ise liseyi dışarıdan bitiren Mustafa Şen, 2016 yılında oğlu Furkan ile birlikte üniversite sınavlarına girdi. Dışardan girdiği sınavlarda başarı göstererek, dört kez öğrenci başarı belgesi, bir de onur belgesi aldı.
Oğluyla aynı üniversitede okumanın çok farklı bir duygu olduğunu anlatan Baba Mustafa Şen, “Ortaokulda bir öğretmenime kızarak eğitimimi yarım bıraktım. Âmâ okuma isteği her zaman  içimde  ukde  kalmıştı. Okumanın yaşı yok diyerek, Orta ve Liste’yi dışardan bitirdim.
Üniversite hayalim ise  çocuklarım  yetişkin  yaşa gelmeleriyle  alevlendi. Eşim ve çocuklarımın  da teşviki  ile Furkan ile  birlikte  üniversite  sınavlarına girdim.  Oğlumla birlikte Anadolu Üniversitesi  İktisat  Fakültesine  kaydımızı  birlikte  yaptırdık. Çalışıp  ailemin geçimini  sağladım, zaman buldukça derslerime  çalıştım. Oğlumla birlikte aynı yıl girdiğimiz Üniversiteden aynı yıl mezun olduk. Diğer  oğlum,  Hüsnü  Şen de  Fırat Üniversitesi  teknoloji  Fakültesinden  bizimle  birlikte  mezun oldu.  Başarılı bir öğrenci  ve Baba olarak  çocuklarımla  aynı yıl  üniversite  diplomalarımızı  almak  elbette gurur verici ”diyerek   okumanın yaşı olmadığını  söyledi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA