Anamur Belediye Meclisinden Ermenistan’a kınama

Anamur Belediye Meclisinden Ermenistan’a kınama

Anamur Belediye Meclisi Ermenistan tarafından Azerbaycan’a yönelik saldırıyı ortak bir bildiri ile kınadı.
Bu haber 2020-10-02 13:53:40 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesi söz alan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Ermenistan tarafından Azerbaycan’da bulunan sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıya değinerek, Karabağ’ı yıllardır işgal altında tutan Ermenistan’ın giderek şımardığını ve sivillere yönelik yaptığı saldırılara bir yenisini daha ekleyerek soydaşlarımızı katletmeyi hedeflediğini belirtti.
daha sonra hazırlanan  metin,  oylamaya  sunuldu.
 “Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla 1991’de yeniden bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan, bu tarihten beri emperyalist güçleri arkasına alan Ermenistan tarafından sürekli taciz edilmiş ve bir savaşın içerisine çekilmiştir.
Dağlık Karabağ’ı haksız ve hukuksuz bir şekilde işgal eden, Hocalı’da yüzlerce çocuğu ve kadını eşi benzeri görülmemiş bir vahşilikle katleden Ermenistan, yeniden sivillerin bulunduğu köylere saldırmış ve savunmasız Türk köylülerini katletmiştir.
Terör örgütü PKK ile iş birliği yapmaktan imtina etmeyen, silahlarını savunmasız sivil halkın üzerine çeviren bu katliamcı devletin soydaşlarımıza yaptığı bu zulmü asla kabul etmiyor ve kınıyoruz.
Neredeyse bütün emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan ve bunun verdiği şımarıklıkla soydaşlarımıza saldıran Ermeni milislere, Türklerle mücadele ettikleri hatırlatılmış ve Azerbaycan Türk Kuvvetleri tarafından ağır kayıplar verdirilmiştir.
Her ne kadar bütün Dünya Azerbaycan’a karşı, şımarık Ermenilere destek verse de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve yeryüzünde bulunan 300 milyona yakın Türk, Azerbaycan’ın yanındadır.
Tüm iş birliklerine, taciz, tahrik ve saldırılara rağmen 21. Yüzyıl Türk’ün yüzyılı olacak, bütün Dünya Türk’ün gücü ile birlikte, şefkat, merhamet ve adaletini görecektir.’’

Yapılan oylamada MHP, AKParti, CHP ve İYİ Parti’li Meclis Üyeleri bildiriyi destekleyerek imzaladı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA