Büyükşehir’den insanlara dokunan hizmet

Büyükşehir’den insanlara dokunan hizmet

Mersin Büyükşehir Belediyesi , sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürüyor. İlerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle sağlık hizmetleri, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde sağlık ve bakım uygulaması Anamur’un en uzak mahallerine kadar hizmet veriyor.
Bu haber 2020-09-30 21:52:53 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Proje başladığı andan itibaren kısa süre içerisinde Büyükşehir Belediyemize bağlı evde sağlık ve bakım ekipleri yüzlerce evi ziyaret ederek, vatandaşlara sağlık ve bakım hizmeti verildi.
Mersin  Büyükşehir Belediyesi’nin bakım  hizmetlerinden yararlanan vatandaşların ise yüzleri gülüyor.
Boğuntu  Mahallesine  giderek, bakıma muhtaç vatandaşların evini temizlendi, erkeklerin tıraşı  yapıldı.
CHP  İlçe  Başkanı  Durmuş  Deniz,temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra insana doğrudan dokunan hizmetlerin de önemli olduğunu söylerken, Evde Bakım Hizmeti için  başvuruda bulunan tüm Anamurlulara  eşit bir şekilde hizmet verildiğini söyledi.
Deniz;”Projeden çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan hasta, engelli, yatağa bağımlı hastalar ve yaşlılar faydalanabilecek. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0324 223 42 42 numaralı iletişim numarasından ya da 444 2 153 numaralı Mersin Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezimizden 08.00- 17.00 saatleri arasında randevu alabilecekler”dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA