Karan: Büyükşehir ekipleri yoğun tempoda çalışıyor

Karan: Büyükşehir ekipleri yoğun tempoda çalışıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur Koordinasyon Müdürlüğü ekiplerince 16.700 metre yol çalışması gerçekleşti.
Bu haber 2020-09-28 12:47:29 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

2017 Yılında yapımına başlanan ve DSİ Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden de Anamur ve Bozyazı’lı üreticilere müjdenin, “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Alaköprü Sulama Projesi’nde ilk kazma vuruldu. Proje ile 83 bin 600 dekar zirai arazi suyla buluşacak. Bu çerçevede Anamur Ovası’nda 65 bin 900 dekar zirai alan cazibeli, 17 bin 700 dekar zirai alanda terfili olarak sulanacak.” Sözleriyle duyurduğu projenin bitmemiş olması sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor.
İhaleyi alan müteahhit ‘in çeşitli nedenlerle işi yarım bırakması nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan grup yollarında açıkta olan borular nedeniyle, yol çalışması yapılamadığını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Siyasi Koordinatör Erdal Karan, “Kapalı Devre Sulama Projesi nedeniyle, birçok mahallede borular döşenmeye başlamış ve üzerleri  açık halde duruyor. Üretim sezonunda hal’e ürününü getirecek olan  vatandaşın ürünü  toz  içinde kalıyor. Çilek hassas bir ürün olması nedeniyle üzeri kapatılmıyor. Toz içinde  kalan ürün, diğerlerine göre  daha düşük bir ücretten  satılıyor. Boru döşemek için doğal olarak yollarda bozulmalar olmuş, Büyükşehir Belediyesinin bu yolları yapabilmesi için önce boruları üzerlerinin  kapanması  gerek” Şeklinde  konuştu.
Mersin  Büyükşehir  Belediyesinin sorumluluğundaki  yollarda  Anamur Koordinasyon Müdürlüğü ekiplerinin, dolgu serim ve sıkıştırma çalışmaları yaparken, diğer taraftan da sathi kaplama için astar atımı devam ettiğinin altını çizen Karan; “Anamur Ermenek yolu, Aşağı Kükür Mahallesi, Yukarı Kükür Mahallesi (Koca Boyalık mevkii) grup yolu(1.500  metre) 1 kat yapıldı Serme sıkıştırma bitti astar vermeye hazır, Çarıklar (Koca Dut mevkii)  Evciler Mahallesi Anamur Ermenek yolu (2.500metre) 1 kat serme sıkıştırma bitti astar vermeye hazır,
D 400 Karayolu Ucarı Mahalle Merkezi (2.500 Metre) 2. Kat asfalt döküldü yol kullanıma açıldı.Anamur Ermenek yolu,Güneybahşiş,Ççaltıbükü, Kılıç, Sugözü, Boğuntu,Çukurabanoz  ve Anamur Ermenek yolu(5.000 metre) 1 kat sıkıştırma devam ediyor,  mıcır dökmeye  hazır.Kalınören, Güleç, Çataloluk,Sarıdana, Güngören, Karaağa Mahalleleri Gazipaşa ilçe sınırına kadar (4.700 metre) 2. kat asfalt döküldü yol Kullanıma açıldı. Güneybahşiş ve Akine grup yolu 2 kat asfalt döküldü yol kullanıma açıldı.Anamur Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri yoğun bir çalışma temposuyla 16.900 metre yol çalışması yaptı. Grup yolları çalışmaları devam ediyor” dedi.
2020 Yılı içerisinde  yapılacak olan Ek Sathı  Kaplama  proğramı kapsamında,Fatih Sultan Mehmet Bulvarı,Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı,1128 sokak veDeğirmendere  Caddesinde  toplam   (4.900 metre)  yol ıslah çalışmaları  devam ediyor.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA