Anamur’da da emlakçılar ve galericiler belgeleniyor

Anamur’da da emlakçılar ve galericiler belgeleniyor

Esnaflar Mesleki yeterlilik belgesi için ter döktü!
Bu haber 2020-09-28 12:46:01 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

Yönetmelikle zorunlu hale getirilen mesleki yeterlilik belgesi için Anamur  Esnaf ve sanatkarlar odamız ve Leyna Akademi öncülüğünde MYK belgesi veren yetkili firma Kaynes eğitim tarafından MYK mesleki yeterlilik belgesi sınavı yapıldı. Kaynes uluslararası eğitim belgelendirme kuruluşu sınav değerlendiricileri tarafından Anamur Esnaf ve Sanatkarlar oda merkezimizde yapılan sınavlarda COVID-19 tedbirleri üst düzeyde uygulandı.
Oto Galerici, emlak danışmanlığı  için yeni yasal düzenlemeler uygulanmaya başlandı. Belgesiz çalışana cezalar yolda. Oda başkanı Ahmet Çetin yaptığı açıklamada Esnaflarımızın mağdur olmaması için oda olarak yönetmelikleri harfiyen takip edip, hizmetlere esnafımızın kolayca erişebilmesi için çalışıyoruz denildi. Sınava giren Adayların Sınav sonuçlarını E devlet üzerinden öğreneceğini belirten oda başkanı, Ahmet Çetin belge başvuru kayıtları İçin esnafları odaya müracaat etmeye davet etti.
Öte yandan Leyna Akademinin Sahibi ve Eğitmeni Leyla Aykanat “ gerekirse vatanımızı karış karış gezeriz ...belgesiz esnafımız kalmaması için durmak yok yola devam  dedi”

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA