B.Ş.Belediyesi Anamur ve Bozyazı’lı hayvan üreticilerini unutmadı

B.Ş.Belediyesi Anamur ve Bozyazı’lı hayvan üreticilerini unutmadı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı’lı hayvan üreticilerini unutmadı.
Bu haber 2020-09-26 10:26:29 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın öncülük ettiği,Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Mersin Veteriner Hekimler Odası, Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliğinin de paydaş olduğu  "Haydi gel köyümüze destek verelim projesi" kapsamında, Anamur da yaşayan ve geçimini hayvancılıkla sağlayan üreticilere,bir yıllık  yem ihtiyaçları da  karşılanacak olan, 24 adet küçükbaş (dişi),1 adet küçükbaş (erkek) hayvan verildi.Üretici seçiminde önceliği kadınlar ve gençlerin aldığı  proje ile kadınlar aile bütçesine  katkıda  bulunmuş  olacak. Aynı zamanda son yıllarda hayvancılık ve tarım sektörüne canlılık getirecek.
SEÇER’E, BOZYAZI’LI HAYVAN YETİŞRİCİLERİNDEN TEŞEKKÜR
“Haydi gel köyümüze destek verelim projesi" kapsamında, Bozyazı ilçesinde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan ailelere 25 adet küçükbaş (24 Dişi 1 Erkek ) hayvanları ve bir yıllık yemleri Anamur Koordinasyon  Müdürü Mehmet  Ünal Erdal  tarafından teslim edildi.
Hayvanlarını  ve yemlerini  Koordinasyon müdürü  Erdal’dan  teslim alan hayvan üreticisi aileler;”Allah Vahap Seçer  Başkanımızdan razı olsun.  Tamda  hayvan yetiştiriciliğini  bırakmayı   düşünürken,  hızır gibi yetişti. Hayvan yetiştiriciliğinden geçimini sağlayanlar başka iş kollarına yöneldi. Geçen yıl aldığımız yemi bu sene iki üç katına almak zorunda kalıyoruz. Başkanımız  Vahap Seçer’e  siyasi ayrım gözetmeden   destek  verdiği için  çok teşekkür ederiz” şeklinde   konuştular.
SEÇER,  PROJE   5  YIL SÜRECEK
5 yıl sürecek projede her yıl 60 üreticiye destek verileceğini ve kadınlara öncelik tanınacağını söyleyen Başkan Seçer, 5 yılın sonunda toplam 300 aileye destek verileceğini ve damızlık popülasyonuna 7 bin 500 yeni küçükbaş hayvan katılacağını vurguladı.
Gelecek yıldan sonra bu yıl küçükbaş hayvan verilen üreticiden elde edilecek dişi damızlık hayvanı, üçüncü yıl yeni üreticilere vererek döngünün devamının sağlanacağını belirten Başkan Seçer, “Projenin burada başlamasından öte projenin bitimi önemli, başarılı olması önemli. Size emanet edilen koyunların parası bu halkın parası, benim param değil. Üreticime gelecek yem benim param değil halkın parası, emaneti. Onun hayvanına yapılacak aşı benim paramla alınmıyor sizin paranızla alınıyor, bu önemli. Onun için ince eledik, sık dokuduk, paydaşlarımızla beraber en itinalı şekilde üreticilerimizi tespit ettik. Ben vicdanım katında son derece rahatım. Hiçbir ayrımcılık olmadan tamamen yaş ve kadın olma hüviyetini öne aldık. Genç olsun istedik, kadın olsun istedik, burada bir pozitif ayrımcılık yaptık” dedi.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA