En büyük alkışı hak ettiler

En büyük alkışı hak ettiler

Anamur Hidayet Sinanoğlu ilk öğretim okulu öğrencileri, topladıkları mavi kapaklarla okula yeni başlayan arkadaşlarına tekerlekli sandalye aldılar.
Bu haber 2020-09-22 14:14:45 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Hidayet Sinanoğlu ilk öğretim okulu öğrencileri bu yıl okula yeni başlayan arkadaşları 7 yaşındaki Musa Can Korkmaz’a tekerlekli sandalye aldılar.
Okul Öğrencileri geçen eğitim yılı içinde sosyal proje kapsamında toplamış oldukları mavi plastik kapakları değerlendirerek okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencisi Musa Can Korkmaz için farkındalık yatarak tekerlekli sandalye temin ederek okula rahat gidip-gelmesini sağladılar.
Okulun Minik öğrencileri tekerlekli sandalyeyi teslim ederken, okula yeni başlayan Can Korkmaz’ın yüzünde oluşan tebessümden, kendileri de mutlu oldu.
Hidayet Sinanoğlu Okul Müdürü Hasan Asa, öğrencilerin bu davranışları karşısında, engelli arkadaşlarına önemli bir dokunuş yaptıklarını ve bunun diğer okullar için önemli bir örnek olduğunu söyleyerek tüm öğrencilerini kutladı.
Sosyal çalışmaların devam edeceğinin altını çizen Asa; çocuklara yardımlaşma, paylaşma  ve dayanışma kültürünü küçük yaşlarda  öğretmenin daha kalıcı  olacağını söyledi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA