Gaziler Anamur’da Saygı ve Minnetle Anıldı

Gaziler Anamur’da Saygı ve Minnetle Anıldı

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilmesinin 99. Yıldönümü Anamur’da da törenle anıldı.
Bu haber 2020-09-19 11:59:17 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Şehitler Anısına  saygı duruşu ve İstiklal  Marşının  okunmasının  ardından, Atatürk Anıtına çelenklerin sunuldu.
Gaziler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Terörle Mücadele Gazisi Yunus Emre Şahin Yaptı.
 Türk Milleti adına vefa duygusunun en güzel örneğinin Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanının verilmesi olduğunu kaydeden Gazi Emre Şahin; “Kahraman Gazilerimiz, Yüce ulusumu ve onun ayrılmaz parçası olan Türk Silahlı Kuvvetleri, sizlere olan vefa borcunun bilincindedir. Bu bilinçle, yaptığınız hizmetler ve fedakârlıklar ile hafızalarımızda yer eden adlarınız, zamanın unutkanlığına uğramaksızın yaşatılacaktır. Sizler ‘Gazi’ unvanı alarak çıktığınız mücadelelerdeki cesaretiniz ve özgüveninizle, Türk silahlı Kuvvetlerini oluşturan dokunun ne denli sağlam ve güçlü olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiniz. Bu vesile ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, Türk Milleti’nden, sizlerden aldığı güçle ve “Güçlü ordu, güçlü Türkiye” anlayışı ile kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.” Dedi.
Cumhuriyet Alanında  gerçekleşen Gaziler  Günü  törenine, Kaymakam Mehmet Nuri Başaran, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Garnizon Komutanı Hava Öğretmen Albay Taner Tükel, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri,  gaziler ve şehit aileleri katıldılar.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA