Anamur'da, atıl durumdaki belediye arazileri değerlendiriliyor

Anamur'da, atıl durumdaki belediye arazileri değerlendiriliyor

Başkan Kılınç: “atıl durumdaki belediye arazilerini değerlendiriyoruz”
Bu haber 2020-09-19 10:56:55 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Belediye Başkanı Kılınç’ın, Belediyeye ait arsaları değerlendirelim talimatı üzerine harekete geçen Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu ve Park Ve Bahçeler Müdürü Sevil Parlak, atıl durumda olan belediyeye ait arsalarda temizlik çalışmalarının ardından tropikal meyve ve zeytin ekimi yaptı.
Belediye  Park ve Bahçeler  Müdürlüğü ekipleri  Ören Mahallesi,  Anemurium antik kent yolu üzerinde  3 dönüm  belediye arsasını ıslah ederek, avakado fidesi ekti.

Gazetecilerle birlikte çalışma yapılan bölgeyi ziyaret eden Başkan Kılınç, burada avokado dikimi gerçekleştirerek basın mensuplarına çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Başkan Kılınç;Ören yolu üzerinde yapılmış olan 3000 metrekarelik alanda  tam olarak 100 adet avokado fidanı bulunduğunu ifade  ederek, 3 yıl sonra alınacak ürünün  geliri ile  ekonomik  durumu  iyi olmayan  öğrencilere yardım yapılacağını  söyledi.
Sosyal Belediyecilik örneği sergileyen Kılınç, açıklamada; Kendisinin de bir üretici olduğunu belirterek,’’ göreve geldiğimizde öncelik verdiğimiz konulardan birisi de Anamur’u yeşillendirmekti. Şu ana kadar on binin üzerinde ağacı toprakla buluşturduk. Yeryüzünün en bereketli topraklarına sahip Anamur’da atıl vaziyette bulunan belediye arazilerinde bugünden itibaren tarımsal üretim gerçekleştireceğiz. Piyasa değeri yüksek, ithal edilen tarım ürünleri arasında bulunan avokadoyu bu bölgede yetiştirerek hem ülke ekonomisine katkıda bulunacağız hem de buradan elde edeceğimiz gelir ile Anamurlu üniversite öğrencilerimize maddi destek sağlayacağız.’’ dedi.
Daha  sonra  avakado fidesini  toprağa indiren Başkan  Kılınç ve  gazeteciler  ürünün bereketli  olması dileğinde bulundular.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA