MGC’den Canova ve Gündeş’e hayırlı olsun ziyareti

MGC’den Canova ve Gündeş’e hayırlı olsun ziyareti

Mersin Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri, bundan sonra Vahap Seçer’in Basın Danışmanlığı görevini yürütecek olan Duygu Canova ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Müdürlüğü’ne getirilen Bedrettin Gündeş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Bu haber 2020-09-18 12:35:17 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in daire başkanlıklarında yapmış olduğu değişiklik sonucunda Basın Yayın Dairesi Müdürlüğü görevinde bulunan Duygu Canova, Başkan Seçer’in basın danışmanı oldu. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına ise Bedrettin Gündeş getirildi. Yapılan görev değişikliği sonucu Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yönetim kurulu üyeleri, Duygu Canova ve Bedrettin Gündeşi makamlarında ziyaret etti. MGC yönetim kurulu adına her iki isme de hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan R. Kaya Tepe, “Kent gazetecileri, kentin hafızası, kentin tarihi. Bu anlamda biz Mersin gazetecileri olarak kentin en önemli kurumlarından biri olan Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerimizi her zaman için önemsedik. Duygu Canova’nın görevi süresince cemiyetimize çok sıcak yaklaşımları oldu. Kente dair yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.  Bedrettin Gündeş ise zaten belediyeciliğin içinden gelmiş bir kişi. Kent yaşamına, bilincine, kentlilik olgusuna hakim ve bu alanlarda görev almış bir isim. Öte yandan her iki başkanımız da cemiyetimizin üyesi. Bundan da ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bizim için ayrı bir onur vesilesi. Kentin en önemli kurumlarının başındaki insanların cemiyetimiz üyesi olması bizi gururlandırıyor. Biz hem Duygu Canova’ya hem de Bedrettin Gündeş’e hayırlı olsun diliyoruz. Bu dönemin kentimiz için hayırlı olmasını umut ediyorum.” dedi.
“birliktelikle kente güzel hizmetler sunacağız”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer’in Basın Danışmanı Duygu Canova, “Mekanlar ve konumlar farklı olsa da birbirimizden hiç kopmadık çünkü ben de bir gazeteciyim ve sektörün içinden geldim. Bunun avantajlarını da ziyadesiyle yaşadım. Kent olarak, dünya olarak çok zorlu bir süreç içerisindeyiz hala ve bu süreç içerisinde de belki en fazla birbirimize destek olup, birbirimizden güç almamız gereken bir dönem yaşadık. Bu bize birçok şeyi de öğretti beraberinde. Bundan önceki yönetimsel anlayışın belki de tamamen dışına çıktık. Çünkü ne olursa olsun, her hal ve şartta o, bu demeden el birliği ile bu gemiyi sağ salim limana ulaştırmak durumundaydık. Umuyorum ki bundan sonra da bu birlikteliği sağlayarak kent adına güzel işler yapmaya devam edeceğiz.” diye konuşarak MGC yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
“yerel basını güçlendirmek için çalışacağız”
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, yerel basının yaşadığı sorunlara hakim olduğunu söyleyerek, bu konuda herkese adil ve eşit bir şekilde gerekli desteklerde bulunacağını ifade etti. Basının önemine vurgu yapan Gündeş, “Basında görev alan çok değerli arkadaşlarımız bu kentin daha ileriye gitmesi için bizim eksikliğimizi, bizim yetmezliğimizi belki gündeme getirecekler. Ama kentle ilgili yapılabilecek her türlü hizmeti de kamuoyuna aktarma konusunda bizle birlikte katkı sunacaklar. O nedenle bir bütün olarak beraber çalışacağız basınla demek mümkün. Mersin Büyükşehir Belediyesi halka hizmet götüren bir kurum ve bu hizmetlerin kamuoyuna duyurulması açısından basın en önemli ayaklardan biridir. Basın bunu yapmazsa biz istediğimiz kadar hizmet edelim kenti bu konuda aydınlatmada yetersiz kalacağız. Bu nedenle basın bizim için çok değerli ve önemlidir. MGC yönetiminin, yaşadığımız bu görev değişiminin hemen ertesi gününde bizi ziyaret etmelerinden dolayı son derece mutluyuz. Kentimiz ve bölgemiz için birlikte hareket etmemizin önemli olduğunu düşünüyorum. Yerel basının desteklenmesinden yana olan biriyim. Yerel basının güçlenmesini istiyorum. Bunu adaletli bir şekilde, herkesin konumuna, durumuna destek vererek ama eşit davranarak gereken desteği sürdüreceğiz. Özellikle bu konuda cemiyetle birlikte bütün gazete, televizyon ve radyoların yanında olacağız. Onların sorunlarını dinleyip çözüm üretme çabası içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA