Park ve Bahçeler ekipleri, Anamur’u Bahar’a hazırlıyor

Park ve Bahçeler ekipleri, Anamur’u Bahar’a hazırlıyor

Anamur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mahallelerde bulunan ara sokaklarda çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor.
Bu haber 2020-09-10 12:49:47 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

Belediye Başkanı talimatı üzerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe belediyesinin sorumluluk  alanında bulunan, parklarda tadilat ve temizlik çalışması yapıyor, mahalle  aralarındaki  sokaklarda yol kenarlarındaki  otları  temizledi.
Diğer yandan Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ekiplerin, park ve yeşil alanlara yönelik dezenfekte işlemi de devam ediyor.
Parkları elden geçirerek yenileyip temizleyen ekipler, diğer yandan oturma ve oyun grupları ile aydınlatma direklerinde bulunan hasarları tespit etti, insanların can güvenliği açısından riskler yaratan ağaç dallarını budadı.
Yol kenarlarında  ve Parklarda uzamış çimleri ve çalı türü bitkileri de biçip budayan görevli ekipler, özellikle boş arazi ve arsalarda bulunan ve yangın riski taşıyan kuru ot ve çalıları biçerek temizliyor.
Belediye Başkanı Hidayet  Kılınç, sosyal medya hesabından, Hava  sıcaklıklarının  normallerin üzerinde  seyretmesine  rağmen görevlerini  aksatmayan
personeline  teşekkür etti.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA