Ezgi& Emre Mutluluğa ‘’EVET” dediler

Ezgi& Emre Mutluluğa ‘’EVET” dediler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz Kızı Ezgi’yi gelin verdi.
Bu haber 2020-09-07 15:12:36 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 Derya & Durmuş Deniz çiftinin güzel kızları Ezgi ile Halide & Doğan çiftinin oğulları Emre Belediye 82 Sosyal Tesisinde görkemli düğünle hayatlarını birleştirdi.
Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, İyi Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik,AKParti İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve İlçe yöneticileri, Çevre  ilçelerin CHP İlçe  Başkanları,Belediye  Meclis Üyeleri,STK Temsilcileri, Basın mensupları, Deniz ve  Bulut ailesinin  akrabaları ile  davetlilerin katıldığı  düğünde gelin  Ezgi’nin  annesi  Derya ile babası  Durmuş Deniz misafirlerle  yakından ilgilendiler.
Genç  çift  yakın arkadaşlarının  eşliğinde, davetlilerin alkışları arasındaHasan Doludeniz’in çaldığı müzik eşliğinde düğünün yapıldığı alana geldi.
Mersin Büyükşehir Belediye  Başkanı Vahap Seçer,CHP  İlçe  Başkanı Durmuş Deniz’in kızı  Ezgi’nin nikahını  kıymak üzere Anamur’a geldi.
Protokol için ayrılan masaya oturmayan Başkan Seçer ve Milletvekillerinin davetlilerin bulunduğu masalardan birine oturması dikkat çekti.
Gelin Ezgi Deniz’in babası  kısa bir konuşma yaparak, Kaymakam  Mehmet  Nuri Başaran, Büyükşehir  Belediye  Başkanı Vahap Seçer, Anamur Belediye  Başkanı Hidayet Kılınç,CHP İl  Başkanı  Adil Aktay, Milletvekillerine ve tüm davetlilere  mutlu günlerini  paylaştıkları için teşekkür etti.
Mersin  Büyükşehir  Belediye  Başkanı Vahap Seçer de  Ezgi&Emre  çiftinin nikahını  kıymadan  yaptığı konuşmada, ”Gelin hanım Ezgi, yol arkadaşımız Durmuş  Deniz beyin kızıdır.  Dolayısıyla bizimde kızımızdır. Çiftimizin Mutlu olmaları en büyük dileğimizdir” dedi.
Seçer,  daha sonra genç çiftin nikahını kıydı,  evlilik cüzdanını vermek üzere Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran’ı sahneye davet etti.
Kaymakam Başaran da bu önemli belgeyi en iyi muhafaza edecek kişinin Ezgi olacağını belirterek,  evlilik cüzdanını geline verdi.
Kaymakam Başaran; Atalarımızın söylediği güzel bir laf vardır; “iyi bir Damat kazanılmış erkek evlat, kötü bir damat kaybedilmiş kız evlat, iyi bir gelin kazanılmış bir kız evlat, kötü bir gelin ise kaybedilmiş bir erkek evlattır.(Hz.Ali) sözünü hatırlatarak,  gelin ve damadımızın iyilikleri yüzlerinden okunuyor. Her iki ailemizde bu evlilikten kazançlı çıkacaklar. Genç çiftimize bir ömür mutluluklar diliyorum” dedi.
Nikah  töreninin  ardından aile bireylerinin de yer aldığı  hatıra fotoğrafı  çekildi.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA