Birsen& Tayfun mutluluğa yelken açtı

Birsen& Tayfun mutluluğa yelken açtı

Miyase& Ceyhun Mazak Çiftinin güzel kızları Birsen ile Nihat&Aysel Çağlayan çiftinin yakışıklı oğlu Tayfun muhteşem düğünle hayatlarını birleştirdi.
Bu haber 2020-09-02 12:44:25 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Türk kültürüne uygun yapılan düğün öncesinde gelin adayı Birsen’in Adanalı olması nedeniyle burada kına gecesi yapıldı.
Süvari Binicilik Tesislerinde gerçekleşen kına gecesine Mazak ailesi, yakın dostlar ile Damat’ın ailesi de Ankara’dan gelerek katıldı.
Kına gecesinde üç ayrı renkte Bindallı giyen Birsen, sahneye  konulan sandalyeye  oturan, kayınvalidesi Aysel  Çağlayan  ve Annesi Miyase  Mazak’ın  etrafını üç  kez dönerek ellerini öptü.Daha sonra  müstakbel  eşi Tayfun’un  etrafında  Mekodonya  müziği  eşliğinde dakikalarca  değişik  figürlerle   oynadı, ellerinden  öperek başına  koydu.
Türk düğünlerine özgü’’  Bereket ve mutluluğu “ simgeleyen içinde buğday, şeker ve bozuk para olan küpü damadın ayaklarının yakınına atarak kırdı.
Adana’da yapılan kınadan bir sonra baba evinden gelinlik giyerek çıkan Birsen’in kuşağını kardeşi Buğrahan  bağladı.
Ankara  Vip  Balo Salonunda  ise  pandemi kurallarına  uygun yapılan düğünde  Aysel&Nihat çifti  örnek bir ev sahipliği  yaptı.
Salona   davetlilerin alkışları arasında  giren genç çiftler  dans  ettiler,  Zeybek  oynadılar.
Birsen,göz yormayan gelinlik  detayı, dozunda göğüs dekoltesi, abartıdan uzak işlemeleri, şık topuzu ve doğal makyajıyla davetlilerin beğenisini  aldı.
Büyük oğlunu evlendirmenin mutluluğunu yaşayan, Aysel& Nihat Çağlayan çifti,
Çağlayan ailesi olarak iki oğlumuz vardı şimdi ise bir kızımız oldu.Küçük oğlumuz  Olcay’ın evliliğini  görmeyi de  Allah nasip  etsin. O zaman  iki kız iki erkek  dört çocuğumuz  olacak.Allah  tüm gençlerimizi  mutlu etsin.” Şeklinde  konuştular.
Birsen’in ailesi  Miyase&Ceyhun Mazak çifti ise, tıkpkı  Tayfun’un ailesi gibi  ilk  göz ağrıları  çocuklarını  evlendirmenin mutluluğunu  yaşadıklarını belirterek;”  Kız babası olmak  gelin verinceye kadar  çok iyi. Ancak gelin etmek  zormuş.Ama  kızımız  çok iyi bir aileye gelin gitti. En az bizler kadar bağrılarına bastılar, evlatları saydılar. Damadımızı da çok iyi yetiştirmişler. Allah mutluluklarını daim etsin.” Diye konuştu. 
Genç çiftler balayını için düğünden  sonra özel araçları ile Antalya’ya  hareket  etti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA