Kaymakam Başarın’ın da katılımı ile Kovid-19 denetimine devam

Kaymakam Başarın’ın da katılımı ile Kovid-19 denetimine devam

Kaymakam Mehmet Nuri Başaran'ın da katılımı ile maske, mesafe, temizlik denetimlerine devam edildi.
Bu haber 2020-08-21 16:52:58 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

 

 

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran öncülüğünde,  Anamur Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin,  ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu,   Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Esnaf Krd. Ve Kef. Koop. Başkanı Ahmet Özdemir,  Denetim Komisyonu ve diğer üyeler ile ülkemiz genelinde, tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimler kapsamında; “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde öne çıkan üç temel unsur olan “Maske, Mesafe, Temizlik” kuralları denetlendi; vatandaşlara rehberlik edici bilgi paylaşımında bulunuldu.
88 Yaşındaki Kızmazcan “Atatürk’ü Gördüm” Dedi.
Covid-19 Tedbirleri kapsamında denetimi gerçekleştiren Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran’ın sokakta karşılaştığı 1932 doğumlu 88 yaşındaki vatandaş Atatürk’ü gördüğünü söyledi.
Atatürk’ü gördüğünü söyleyen 88 yaşındaki Mehmet Kızmazcan, anıyı anlatırken o günün heyecanını yeniden yaşadı.
Kaymakam Başaran’a Atatürk’ü gördüğü o anı anlatan Kızmazcan; “O zaman nüfus cüzdanıma göre 6 yaşındaydım. Annem babam 2 yıl geç yazdırmışlar o yüzden 8 yaşındaydım, dolayısıyla çok net hatırlıyorum. Atatürk trenle gelirken askerlerin önüne geçerek Atatürk’ü gördüm.” Dedi.
Kaymakam Başaran, “80 yıl önceki heyecanı şimdi tekrar yaşayan Mehmet Kızmazcan’a sizin Atatürk’ü gördüğünüz heyecanı ve mutluluğu sizden dinlerken bizde yaşadık. Hayatınızda unutulmaz bir yer tutan bu güzel anıyı bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve saygıyla bir kez daha yad ediyorum, size de sağlıklı uzun ömür diliyorum.” Dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA