Eğitim-İş “Eğitim aksamasından, Öğretmenler sorumlu değildir”

Eğitim-İş “Eğitim aksamasından, Öğretmenler sorumlu değildir”

Eğitim-İş Anamur Temsilciliği yazılı bir açıklama yaparak, Eğitim öğretimin aksamasından, okulların kapalı olmasından öğretmenler sorumlu olmadığını belirtti.
Bu haber 2020-08-16 12:08:12 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Eğitim-İş  Anamur Temsilciliği  tarafından yapılan açıklamada;”Covid-19 sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemiyi kontrol altına almak için okullar kapatıldı.
Eğitim öğretimin devam etmesi için Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim  sürecinde öğretmenler hem kendilerine verilen eğitim, öğretim, yönetim ve sınavlarla ilgili  görevleri yaptılar, hemde eğitim öğretime ilgili olmayan  vefa grupları adı altında 65 yaş üstünün  maaş ödemesinden, gıda , maske, dezenfektan dağıtımına  kadar bir çok görevi yaptılar.
Gelin görün ki süreç içinde bir çok kendini bilmez, şahsiyetsiz; öğretmenlerin çalışmadan yata yata  maaş aldığı gibi yalan yanlış haksız söylemlerle  öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine  itibar süikastı yaparak toplumda öğretmenleri itibarsızlaştırma konusunda algı oluşturma çabasına girdiler.
Gerçek ise şudur.
1-Covid-19 ' u öğretmenler icat etmedi.
2-Okulları öğretmenler kapatmadı.
3-Okulların açılmasını öğretmenler engellemiyor.
Aksine öğretmenler  pandemi döneminde  halkımız gibi maddi manevi mağdur olmalarına rağmen bu sıkıntılı  sürecin atlatılması için görevleriyle ilgili ellerinden geleni bu güne kadar yapmışlardır ve bundan sonrada  yapacaklardır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Öğretmenlere hakaret edilirken, öğretmenlik mesleği itibarsızlaştırılırken ülkemizi yöneten AKP hükümetinden ve onun  Milli Eğitim Bakanından öğretmenleri savunan bir açıklama duydunuz mu? Duyamazsınız. Çünkü  Balık baştan kokar.
Ayrıca Eğitim - İş olarak pandemi dönemine ilişkin bir çok önerinin yanında,  uzaktan eğitimin amacına ulaşması için   öğretmenlerin kendi imkanlarıyla  evlerinde hazırladıkları  eğitim öğretim ortamında değil, bakanlığın  okullarda, sınıflarda gerekli teknolojik ortamı hazırlayarak  her öğretmenin sınıfına girerek kendi dersini verilmesinin daha yararlı olacağını açıkladık ve  talep ettik. Karşılık gördü mü? Tabiki hayır.
Peki Milli Eğitim Bakanlığı 6 aylık pandemi sürecinde okulların eğitim öğretime hazırlanması ile ilgili ne yaptı.Bilen, gören, duyan var mı?
Hiç bir şey yapmadı. Sadece halkımıza boş boş ümit verdi okulları açacağız diye. Halbuki dünyada bir çok ülke okulları açtı ve tekrar kapatmak zorunda kaldığını bildiği gördüğü halde.
Bir de Bakan Ziya Selçuk öğrencilerle ıslık çalacağız dedi. Islık için planlama yapacağınıza, okulları pandemi döneminde nasıl, hangi şartlarda aktif hale getirebilirim, uzaktan eğitim kalitesini nasıl arttırabilir diye planlama  yapsaydınız ya!
Eğitim öğretimle ilgili yaşanılan belirsizlik ve  olumsuzluklardan öğrencilerimizin, velilerimizin çok yüksek oranda  kaygı duyduklarını görüyoruz ve biliyoruz. Ancak bu olumsuzlukların sorumlusu kesinlikle öğretmenler değildir. Ülkemizi yönetemeyen AKP hükümeti ve onun   Milli Eğitim Bakanlığıdır.
Eğitim İş olarak  içinden geçtiğimiz bu zor, sıkıntılı pandemi sürecinde eğitim öğretim sürecinin  aksaması , okulların kapalı olması bahane edilerek  öğretmenlere hakaret edilmesine, öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına birileri gibi  kesinlikle sessiz kalmayacağız.

Tüm öğretmenlerin   ekonomik, sosyal, özlük hakları ve  mesleğimizin itibarı için ne pahasına olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz.”ifadelerine  yer verildi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA