Kaymakam Başaran: ’Müşterilerinize çay yerine maske ikram edin’’

Kaymakam Başaran: ’Müşterilerinize çay yerine maske ikram edin’’

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran Anamur esnafına ‘’Müşterilerinize çay yerine maske ikram edin’’
Bu haber 2020-08-06 14:19:49 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine corona virüsü tedbirleri konulu ek genelge gönderildi. Genelge kapsamında,  Ülke genelinde aynı anda uygulanan Koronavirüs denetimleri, Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran,Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin,İlçe  sağlık müdürü  Dr. Cem Adil veTarım  müdürü H.Niyazi Sarıoğlu   esnafları bilgilendirmek amacıyla esnafları  ziyaret  ettiler.
Emniyet güçleri, zabıta ve sağlık personelinden oluşturulan ekip ile başlatılan denetimlerde esnafları ziyaret eden Kaymakam Başaran, esnafların bilinçli olduğuna dikkat çekerek, Anamur’un covid-19 vakaları konusunda ülkenin en iyi durumda olan kentlerinden birisi olduğunu belirtti.
Anamur’a atanması sebebiyle hem tanışma hem uyarı mahiyetinde geçen ziyaretlerde vatandaşları maske, mesafe ve hijyen gibi konularda uyaran Kaymakam Başaran: ’’ Anamurlu esnafımızın maske kullanımı konusunda titiz davrandığını görmek bizleri son derece mutlu etti. Biz maskesi bulunmayan esnaflarımıza vermek üzere yanımızda koruyucu maske getirmiştik ama hepsi elimizde kaldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele hepimizin görevi. Bu yüzden esnaflarımıza dükkanlarına alışveriş için gelen müşterilerine çay yerine maske ikram etmesini öneriyorum.’’ dedi.
Aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olan Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin, esnafların maske, mesafe ve hijyen gibi konularda gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ederek: ‘’ Virüsü yenmenin üç temek kuralı var. Maske, mesafe ve hijyen. Bu kurallara azami ölçüde dikkat ettiğimizde en az vaka ile bu süreci tamamlayacağımıza inanıyorum.’’ dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA