AK Parti ilçe başkanlarından ortak açıklama

AK Parti ilçe başkanlarından ortak açıklama

AKParti Anamur ilçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz ve Bozyazı İlçe Başkanı Seçkin Taş,sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak açıklamada, ithal muz’da vergi indirimi haberlerine açıklık getirdiler.
Bu haber 2020-08-06 09:42:17 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

AKParti  İlçe Başkanları tarafından yapılan ortak açıklamada  şu ifadelere  yer verildi.
çeşitli kitle iletişim araçlarında paylaşılan Yerli Muz a yönelik asparagas haberler yayınlanmıştır, özellikle Anamur ilçemizin 1. Derecede geçim kaynağı olan Muz bitkisi bölgemizin olmazsa olmaz geçim kaynağıdır. Muz üreticisini daha fazla koruma düşüncesi ile sektörü zarara sevkeden konuları bertaraf etme amaçlı Resmî Gazete de yayınlanan konunun,tam tersi manada ve artniyetli düşüncelerin çarpıtmaya çalışması sonucu Kamuoyunda endişe oluşturan düşüncelerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir.
Konunun Muhatabı olan Makamlarımızdan almış olduğumuz bilgi aynen aşağıdaki metindir.
“”Taze muz ithalatında %145 oranında gümrük vergisi uygulanmaktaydı. Bugünkü Resmi Gazete’de (05/08/2020) yayınlanan Karar ile muz üzerinden alınan gümrük vergisi nispi (%7) ve maktu (ton başına 830 euro) olarak 15 gün sonra uygulanmaya başlayacaktır. Mevcut dünya piyasaları fiyatlarıyla yeni uygulama ile alınacak gümrük vergisi de %145 oranında olmakla birlikte düşük fatura beyanı sonrası mahkeme süreci ile ödenen vergilerin ithalatçı tarafından geri alınmasının önüne geçilecektir. Böylece üreticimiz ve dürüst tüccarımız korunacak ve haksız rekabet ortamı oluşması engellenecektir.
Konun Üreticimiz leyhindeki yakınen takipçisi olan Bölgemizin değerleri olan Dış İşleri Bakanımız sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanımız sayın Bakanımız Lütfi ELVAN makamlarından direk aranarak selamlarını ileterek konunun daimi takipçisi olduklarını bildirmişlerdir, bütün Muz üreticilerimiz adına teşekkür eder saygılar sunarım.
Yeni sezonumuzun Bereketli ve Bol Kazançlı olması duasıyla kolaylıklar dileriz.”.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA