Kaymakam Gültekin Anamur’a veda etti..

Kaymakam Gültekin Anamur’a veda etti..

Anamur Kaymakamlığı görevinden Kocaeli Vali Yardımcılığı’na atanan İsmail Gültekin Atak, Anamur’a veda etti.
Bu haber 2020-07-28 12:09:45 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

İlçede bir yıla yakın görev yapan ancak, ailevi nedenlerden kendi talebiyle Anamur’dan ayrılan Gültekin, ilçeden  ayrılacağı  günün  akşamı  onuruna  verilen veda yemeğine  katıldı,  Cumhuriyet  Başsavcısı Seyfettin  Ünal,  Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı  Ferudun  Torunoğlu,  AK Parti  İlçe  Başkanı Feyzullah Yılmaz, Sağlık  Müdürü Dr.Cem Adil,ve iş insanı Ayhan Güven ile sabah  kahvaltısı  yaptı.
Daha sonra gazetecilerle bir araya gelen Kaymakam İsmail Gültekin, turizm potansiyeli olan ilçenin ilerleyen zamanda yatırım anlamında kazanımlarının olacağını söyledi.
En az görev yaptığı ilçe olan Anamur olduğunu ifade eden Gültekin,kurumlararası   diyaloğun  önemine vurgu  yaparak, pandemi  sürecinde yerel  yönetim, kurumlar ve  sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu  bir çalışma  yaptıklarını  kaydederek; ”Bu  süreçte Başkan Hidayet  Kılınç’ın Ankara deneyimleri ve Anamur’a hizmet etme azmi de çalışmalarımızı güçlendirdi. Diğer kurumlarla Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çalışmalarımızı koordineli bir şekilde uyum içinde sürdürdük. Anamur’u her zaman güzellikleri ile güzel insanları anacağım" Dedi.
Anamur’daki devlet yatırımlarının bitirilmesi konusuna da değinen Gültekin,”Yapımı devam eden D-400 karayolu, projesi hazır ihaleye verilmesi beklenen 17.5 km ‘lik bölümün bir an önce ihale süreci yapılarak başlanması,
Anamur-Ermenek karayolu 13 km’lik kısmın yapımına başlandı. Bu yolu yalnız Anamur halkının neredeyse tamamının kullandığı önemli bir yol.
Organize Sanayi Bölgesinin (OSB)  kuruluşu ile ilgili mesafe aldık ama bunun biraz daha takip edilmesi lazım. Yol bağlantılarıyla bir takım yan yatırımlarıyla Organize Sanayide kaybettiğimiz zamanı telafi etmemiz lazım.Özellikle Demirören-  Kaledran arasında sulama suyu ihtiyacı var. İnsanlar ektiği ürünü sulamak için farklı yöntemler uyguluyor. Çiftçi muz üretmek istiyor, avokado üretmek istiyor, tropik ürünler üretmek istiyor ama su ihtiyacı var bugüne  kadar kendi imkânlarıyla kısmen bu ihtiyaçlarını karşılıyor kuyu açıyor, uzak yerlerden borularla getiriyor.
Sulama sistemi ihalesi yapıldı ama gerçekleştirilmesi biraz takip gerektiriyor” Diyerek Anamur’dan ayrılmadan önce halkın ihtiyacı olan devlet yatırımlarını ana başlıklarıyla paylaştı.Anamur  Devlet  Hastahanesine  de değinen  Gültekin;Devlet Hastanesi fiziki anlamda standartlarının ötesinde  olduğuna  vurgu yaparak; ”Birçok kişinin emeği geçti gurur duyuyoruz orada ki çalışanlar kendimizi emanet edebileceğimiz güzel bir  kadro ve  hastanemiz var.Uzman  hekim eksiği  giderildiği zaman  bölgenin  donanımlı bir  sağlık kuruluşu olacak” Dedi.
İçerisinde  sosyal  yaşam alanları, bisiklet  yolu, bölgede  yetişen endemik bitkilerin  ağırlıklı olarak yer  alacağı  Millet  bahçesi  kazandırmayı arzu  ettiğini  de belirten  Gültekin,”umraım  herşey Anamur  ve Anamur  halkı için güzel olur”dedi..
Eğitimde çıta yükseliyor, ilçeye Fakülte kazandırılmalı diyen Kaymakam İsmail Gültekin; gerek  liseye  geçiş gerekse  üniversite  sınavlarında  çıtanın  yükseldiğini  söyledi.
Sahil  ve iskele  yol  projelerinin  gerçekleştirilmesi halinde  görsel  anlamda  ilçeye farklılık  katacağını  da belirten  Gültekin;” İskele konusunda adım attık. Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu ile iskele alanını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine yaptıralım diye ön görüşme yaptık ilçe başkanı Feyzullah Yılmaz ile birlikte değerlendirdik ancak pandemiden dolayı ilerleyemedik. Bu konu Fikir birliği ettiğimiz ve edeceğimiz işler içerisinde. Ayrıca buraya geldiğimde Kıbrıs Başbakanıyla ön görüşme yaptık buradan sefer kurulması konusunda ama gidip heyetler arası görüşme yapamadık.
Sahil projesine   Başkan  Hidayet Kılınç  Eylül’de başlıyor.İskele  yolu ile ilgili  de  Ferudun  Başkan ile  birlikte  Mersin Büyükşehir  Belediye  Başkanı Vahap Seçer’i  ziyaret ederek yapımını talep ettik ve  olumlu  yaklaştı. İskele yolu ile sahil projesi  eş zamanlı  bitecek gibi  görünüyor.İskele ise  gümrük binası nedeniyle açılması biraz  geç kaldı.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kaymakam  İsmail Gültekin daha  sonra  kurum amirleriyle  vedalaşmak üzere Kaymakamlık  binasına geçti.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA