Ünlüselek Tesislerine “Güvenli Turizm Sertifikası”

Ünlüselek Tesislerine “Güvenli Turizm Sertifikası”

Ünlüselek Turistik Tesisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 50'nin üzerinde odası olan oteller için zorunlu hale getirdiği Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'na katıldı.
Bu haber 2020-07-24 10:24:30 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Ünlüselek Hotel & Restaurant, “Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı çerçevesinde pandemi süresince uygulanması istenen koşulları yerine getirip "Güvenli Turizm Sertifikası" aldı.
İşletme sahibi Uzay  Ünlüselek yaptığı açıklamada, otelde Güvenli Turizm Sertifikası kapsamında hayata geçirilen uygulamalar hakkında bilgi verdi.
Pandemi   sürecinde,Restaurant ve otel girişlerindeki  teması azaltmak için bir dizi önlem aldık.Misafirlerin hijyen paspasından geçerek tesisimize giriş yapıyorlar, ateş  ölçümleri  yapılıyor. İhtiyacı olan müşterilere girişte ücretsiz maske veriliyor.
Açık büfe kahvaltı ve yemek servisi kaldırılarak, üzeri kapalı yiyecekleri misafirlerimizin  arzusuna  servis yapıyoruz. Sertifikasyon için istenen şartlar çerçevesinde kullanılmış eldiven, maske ve siperlik gibi malzemeler için ayrıca "enfekte çöp" konteynerleri oluşturulduk.”
Uzay Ünlüselek, Güvenli Turizm Sertifikasına sahip otellerin Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın internet sitesinden duyurulduğunu belirterek, konaklama yapacak kişilerin bakanlığın yayınladığı listeden bakarak uygunluk sertifikası almış otelleri tercih edebileceğini ,Güvenli Turizm Sertifikası'nı aldıktan sonra sertifikasyonu yapan şirket tarafından müşterilerle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ayrıca denetimlerden geçtiklerini söyledi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA