Başkan Kılınç:”19 Temmuz Pazar Günü saat 06.30’da iskelede buluşalım”

ankara escort

Başkan Kılınç:”19 Temmuz Pazar Günü saat 06.30’da iskelede buluşalım”

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç;Şanlı Bayrağımızı ve sporcularımızı uğurlamak üzere yarın sabah(19.07.2020) saat 06.30’da Anamur İskelesi'nde sizlerle buluşmayı diliyorum.
Bu haber 2020-07-18 22:04:52 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Kahraman mücahitleri ile Kahraman Mehmetçiğin omuz omuza verdiği savaşın 46. yılı nedeniyle Devlet eski Bakanı  Kürşat Tüzmen’in   de yer alacağı, yüzücüler sabah saat  06.30’da   Anamur İskelesinden  uğurlanacak.
Anamur Belediye  Başkanı  Hidayet Kılınç, Anamur halkını  yarın sabah saat 06.30’da  yüzücüleri uğurlamaya katılmaya davet  etti.
Başkan Kılınç  yaptığı açıklamada;“5000 yıldır tüm yeryüzünde Vefalı Türk olarak anılan, gittiği her yere, ulaştığı tüm toplumlara, barış ve hoşgörüyü aşılayan aziz milletimiz, maalesef çiçek uzattığından taş yemiş, el verdiğinden ihanet görmüştür.
1900'lü yılların başında başlayan, 1960'larda katliama ve hatta soykırıma dönüşen Kıbrıs Olayları da bunlardan birisidir.
Kıbrıs'ta yaşayan Rumlar, kapı komşuları olan Türk vatandaşlarımıza zulmetmeye başlamış, insanlık tarihinin en acı katliamlarının faili haline gelmiş, bu caniliğin çığlıkları, Kıbrıs'a 70 km mesafede bulunan ilçemiz Anamur'da dahi duyulmuştur. Ancak, 20 Temmuz 1974'de vefalı Türk adaya çıkmış, Kıbrıs Türklerine uygulanan soykırıma son verdiği gibi, tüm caniliklerine rağmen orada yaşayan Rumlara'da insanlık dersi vermiş ve hem Rum kesiminin hem Türk kesiminin refahı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin varlığını tüm dünyaya resmen ilan etmiştir.
Hem 1974 Barış Harekatı'nda, hem harekat öncesi Kıbrıs'lı Türklere yardım ulaştırma konusunda jeopolitik bir öneme sahip olan ilçemiz Anamur'da, harekatın 46. yıldönümünde, İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile iş birliği yaparak, Devlet Eski Bakanımız Sayın Kürşat Tüzmen'inde yüzücü olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliğini yarın sabah saat 6:30'da Anamur İskelesi'nden başlatacağız.Çığlıklarına kulaklarımızla şahitlik ettiğimiz, kurduğumuz Bayrak Radyosu ile gözü kulağı olduğumuz, Kıbrıslı Türklerin lideri olan Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş'ın adına şiirler yazdığı  Anamur'da,
Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin bu kutlu günü anısına gerçekleştireceğimiz, Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrısa etkinliğine tüm hemşehrilerimi davet ediyor,
Şanlı Bayrağımızı ve sporcularımızı uğurlamak üzere yarın sabah(19.07.2020) saat 06:30'da Anamur İskelesi'nde sizlerle buluşmayı diliyorum.”

 


ETİKETLER : Anamur belediyesi başkan hidayet kılınç
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri


Yazarlar

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri


Copyright © 2021 Yeni Anamur. Tüm hakları saklıdır.