Yücelen Ailesinden Eğitime Destek

Yücelen Ailesinden Eğitime Destek

2014 tarihinde vefat eden İçişleri eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen adına Anamur’da Mesleki Eğitim Merkezi’nin yapımı için Mersin Valiliği’nde Vali ve Yücelen ailesi arasında protokol imzalandı.
Bu haber 2020-07-14 23:57:57 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -
Mersin  Valiliğinde  gerçekleşen protokol törenine, Anamur Kaymakamı  İsmail  Gültekin, Milli Eğitim Müdürü  İlyas Mercan, Bozyazı Milli Eğitim  Müdürü,AK Parti  Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz,Bozyazı İlçe  Başkanı seçkin Taş,Merhum  Rüştü Kazım Yücelen’in kardeşi Mehmet Yücelen, Oğulları Ali Yücelen, Mustafa Yücelen ve Hakan Yücelen katıldı.
İmza töreninde konuşan Vali Ali İhsan Su, geçmişte Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı yapmış merhum Rüştü Kazım Yücelen adına bir eğitim hizmeti yapılacak olmasından dolayı aile üyelerine teşekkür ederek, bu eğitim kurumunda hem merhum bakanımız Rüştü Kazım Yücelen’in adının yaşatılacağını hem de oradan yetişecek öğrencilerin ülkemizin daha da gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.
 
Protokolde töreninde konuşan Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen, “Değerli müdürümüz olmasaydı bizim böyle bir ihtiyacın varlığından haberimiz dahi olmayacaktı. Onların bu konudaki istekleri, bu konuyu aşkla anlatmaları sonucunda böyle bir adım attık. Mesleki eğitim merkezinin lise diploması veriyor olması, emeğiyle para kazanan gençlerimizin de lise diploması alacak olması bizim açımızdan çok sevindirici bir hizmet ve teşvik. Bunun üzerine Anamur’da böyle bir merkezin olması ve hala devam ediyor olması, Anamurlular açısından çok büyük bir şans. Buradaki tek küçük sıkıntı oto sanayi içerisinde olmasından dolayı velilerimizin kız çocuklarını oraya gönderirken imtina ediyor olmasıydı.  Biz de bunu duyduğumuz zaman bundan daha iyi bir hizmet, daha iyi bir hayır olamaz herhalde dedik. Çalışmak zorunda olan kız çocuklarımızın da haftada iki gün okula giderek lise diploması alması sağlanacak. İnşallah Allah bizlere nasip eder de onların üniversite hayatlarında ellerinden tutabiliriz, destek olmaya gayret ederiz diye, kardeşlerimizle böyle bir karar verdik. Sayın Valim sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah inşallah bitirmeyi ve ikincisine başlamayı devam etsin” dedi.
Yücelen ailesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlanan arazide kurulması planlanan mesleki eğitim merkezinin 2 bin 875 metre kare arazi üzerine yapılacak,  Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinden de öğrenci alacak.
 
 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA