Kıbrıs İlkokulu’na,” BİR OKUL BİR EKOL” Ödül Getirdi

Kıbrıs İlkokulu’na,” BİR OKUL BİR EKOL” Ödül Getirdi

Anamur Kıbrıs İlkokulu Sosyal sorumluluk projelerinden adından söz ettiriyor.
Bu haber 2020-07-14 23:15:15 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Kıbrıs İlkokulu, BİR OKUL BİR EKOL sosyal sorumluluk projesi kapsamında il üçüncüsü oldu.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği yarışmaya Okul Müdürü Ayfer Koyuncu, Tevhide Temiz, Ayşe Sofu Kıynaz, M. Zekai Tutal ve Metin Kılınç’tan oluşan “Cana Can Kat” proje ekibi sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ederek, görev yaptıkları Kıbrıs İlkokulu’nun özel bir eğitim kurumu olmasına büyük katkı sunuyorlar.
Okul Müdürü Ayfer Koyuncu, sosyal proje kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada; yaşamda karşılaşılan zorlukları   en aza indirgemek, insanların yüzündeki gülümsenin sebebi olabilmek, merhametli duyarlı bireyler yetiştirmeyi  amaçladıklarını söyledi.
Sosyal Sorumluluk Projelerine  Aralık ayında başladıklarını  kaydeden  Kıbrıs İlkokulu müdürü  Ayfer  Koyuncu;” Mayıs sonuna kadar elimizden geldiğince yüreklere dokunduk. Proje kapsamında tanıtım ve bilgilendirme, yaygınlaştırma çalışmaları yaptık. İhtiyaç sahiplerine yönelik yardım organizasyonları düzenledik. İlçe genelinde ‘iyilik’ konulu resim yarışması düzenledik. Kan ve kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Kök Hücre bağışı   kampanyamıza   beklentilerimizin üzerinde  ilgi  gösterilmesi  ne kadar  doğru bir çalışma içinde  olduğumuzun adeta kanıtı  oldu.
Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü, MEÜ  Anamur Meslek Yüksekokulu, Anamur Belediyesi, Anamur Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılay Derneği Anamur Şubesi ile Sosyal Projelerimizde  birlikte  yol aldık.” Dedi
Yardımlaşma duygularını  çocukların küçük yaşlarda  öğrenmeleri  ve belleklerinde  kalması için “
BEN OLMAK DEĞİL, BİZ OLMAK” sloganıyla bir dizi  çalışma gerçekleştirilerek, ihtiyaç sahibi  ailelerin  çocuklarına çeşitli  armağanlar  vererek mutlu  ettiler.
Sosyal projelere öğrencileri  dahil ettiklerini  belirten  Koyuncu;”Çocuklarımızda merhamet, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu geliştirdik. Yüzlerde gördüğümüz gülümsemenin mutluluğunu gönüllerimizde hissettik.
Mersin  İl  Genelinde dereceye girerek 25 eser arasında Mersin il 3.lüğü  ile gururlandık.
Kazandığımız maddi ödülle Anamur’daki yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bayramlık kıyafetler ve çeşitli armağanlar  vererek yüzlerinde  tebessüm oluşmasına vesile olacağız.
Bu süreçte yanımızda olan paydaşlarımıza, öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize, yardımseverlere ve kocaman yürekli çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum.” Diyerek, Sosyal  Sorumluluk  Projelerine  devam edeceklerini  söyledi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA