Bakan Soylu’dan, Aslangil’e Teşekkür

Bakan Soylu’dan, Aslangil’e Teşekkür

Aslangil,antika aracını “1000 şehit 1000 su kuyusu” projesine bağışladı”
Bu haber 2020-07-14 23:12:25 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Aslangil AŞ.Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Ali Aslangil’in, uzun süre önce Konya’dan  hurda halindeki ve birçok parçası eksik durumdaki klasik Mercedes’e uzun süren uğraş ve araştırmalar sonucunda  yeniden hayat verdi.
Antika değeri olan hurda araç için tüm Avrupa ülkelerinde yeni parçalar bulmak için yıllarca koşturan Anamurlu iş adamı Aslangil, sonunda aracın özel aküsünü buldu. 1961 Model Mercedes Marka araca, çeşitli ülkelerden edindiği orijinal aksamlarla, yeniden monte etmeyi başardı.
Aslangil İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Aslangil,Oldukça hasarlı ve toplanması zor halde olmasına rağmen, Avrupa ülkelerinden bulduğu orjinal yedek parçaları, Ankara Antik Garaj sahibi Mehmet Yener’in,  17 aylık uğraşının ardından aracı kullanılmaya hazır hale getirerek büyük bir özlemini giderdi..
1961 Model Mercedes’i marka antik aracına gözü gibi bakan ve üzerine büyük hassasiyet gösteren iş insanı  Aslangil, orijinal parçalarını Almanya ve Azerbaycan’dan bulduğunu, jantlarının ise Hamburg’da yaşayan bir arkadaşının, çalıştırdığı cafe’nin duvarlarına dekorasyon olarak kullanılan jantları alarak araca monte ettiğini söyledi.
1961 Model 190 D model Mercedes aracın yeniden hayat bulması, iş adamı Aslangil’e,88.000 Euro’ya mal oldu.
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAYA HAZIRIM
Aslangil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Ali Aslangil, İçişleri Bakanlığı ve Deniz Fenerinin birlikte başlattıkları “1000 şehit,1000 su kuyusu projesi” ni öğrenince bu projeye destek vermek istedi.
1961 model hurda Mercedes’i 2015 yılında alıp üç yılda Avrupa başta olmak üzere çeşitli ülkelerde araştırma yaparak yedek parçalarını bularak büyük bir özlemini gideren Aslangil,gözü gibi baktığı antika aracının  Deniz Feneri Derneği ve İçişleri Bakanlığının birlikte başlattığı  1000 Şehid 1000 Su Kuyusu projesi kapsamında müzayedeye çıkardı ve 33 su kuyusu karşılığı 533.333 TL bedel ile Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı  Sefa Üstün’e  en yüksek teklif ile sattı.
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU KUTLADI
Anamur’lu iş adamının verdiği bu anlamlı destek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ali Aslangil’i bizzat kutladı.
Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz  ise Aslangil bu projeye karşı gösterdiği hassasiyetin örnek bir davranış olduğunun altını çizdi.. İç işleri Bakanlığının desteğinde devam eden 1000 şehit,1000 su kuyusu projesi kapsamında kalan 29 adet su kuyusunu ise Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Üstün’ün bağışıyla tamamlandığını belirtildi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA