Başkan Kılınç’dan,çevre kirliliği uyarısı

Başkan Kılınç’dan,çevre kirliliği uyarısı

Belediye ekipleri temizliyor, vatandaş kirletiyor…
Bu haber 2020-07-09 13:10:43 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Belediyesi Temizlik işleri ekipleri temizliyor, vatandaş kirletiyor.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,"Belediyemizce titizlikle temizliği yapılan ve tamamen temizlendikten sonra da halkımızın hizmetine sunulan sahillerimizi vatandaşlarımız maalesef pisletiyor.
Vatandaşlarımız sahillerimize gelip oturuyorlar, denize giriyorlar, zaman geçiriyorlar. Fakat çöplerini olduğu gibi kumsala bırakıp gidiyor. Şehrimize bu tarz davranışlar ve manzaralar yakışmaz.
Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak felsefesiyle hareket etmek gerekir" şeklinde konuştu.
Bütün vatandaşlara çağrıda bulunan Kılınç, "Lütfen herkes kendini birer gönüllü birer zabıta olarak düşünsün. Bu şekilde şehrimizin neresine olursa olsun uygunsuz çöp bırakanları, şehrimiz kirletenleri uyaralım.” dedi.
Anamur sahili için projeleri olduğunu ifade eden Kılınç, "Bu projelerimizin hepsi halkımızın rahatlığı için. Her konuşmamda şunu ifade ettim. Anamur’umuzu yaşanılabilir bir yer haline birlikte getireceğiz.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Yalı turistik tesisleri ile Taşlık arasında 5 kilometrelik sahil projesinin yaklaşık dört buçuk ile beş milyon lira arasında bir maliyetle yapılacağını söyledi.
Kılınç, sahil projesinin uygulama alanı olan Yalı Mocamp ile Karaağaç mevki arasında kalan 95.000 metrekarelik alanın tahsisinin gerçekleştiğini belirterek, "Anamur'un tarihi ve kültürel zenginliklerine, doğa güzelliklerine sahip çıkmak istiyoruz" dedi.
Yalı turistik tesislerinin önünden başlayıp taşlık mevkiine kadar uzanan sahil şeridi, üzerine Antalya Konyaaltı plajı konsepti uygulaması getirilecek.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA