Havacılık sporlarında yeni bir soluk…

Havacılık sporlarında yeni bir soluk…

Anamur’da hava sporlarını teşvik etmek amacıyla Anamur Sportif Havacılık ve Beceri Geliştirme Spor Kulübü Derneği kuruldu.
Bu haber 2020-07-07 22:18:37 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Derneğin Kurucu Başkanlığını uzun süredir bölgede hava sporları ile uğraşan eğitimci Muhammed Demir üstlendi.
Amaçlarının, hava sporlarını tanıtmak ve sevdirmek olduğunu kaydeden Anamur Sportif Havacılık ve Beceri Geliştirme Spor Kulübü Derneği kurucu başkanı Muhammed Demir, gençleri havacılık sporuyla tanıştırmak ve uygun ortam yaratma gayreti içinde olacaklarını söyledi.
Anamur’un birçok noktasının  sportif havacılık için çok uygun olduğuna vurgu yaparak; ”Adana Havacılık ve Adrenalin  Sporları  Kulübü (AHAS) Başkanı Güner Akkaya ve 46 kişilik ekibini misafir  ettik..THSF bilirkişisi ve AHAS Başkanı Güner Akkaya bölgedeki Takeofflarda ekibi ile uçuşlar yaptık.  AHAS Başkanı Güner Akkaya, Takeoffların güvenliliği ve pilotların uçuş esnasında manzaradan aldığı hazzı dile getirerek, ilerleyen yıllarda yamaç paraşütü spor camiasında Anamur’un marka yolunda ilerlemesi için sık sık Anamur a ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.
Anamur Sportif Havacılık ve Beceri Geliştirme Spor Kulübü olarak, özellikle gençlerin havacılıkla iç içe olması için bir fırsat, hayatlarına yön verebilmeleri için çalışmalarımız devam edecek.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SPOR haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA