Türkay; Muz üreticilerini birliğe davet etti

Türkay; Muz üreticilerini birliğe davet etti

Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR)Başkanı Feyzi Türkay, üretici ve tüketiciyi karşı karşıya getirmeden her iki tarafında haklarını koruyan bir sistemin hayata geçirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere muz üreticilerini birliğe davet etti.
Bu haber 2020-07-05 14:46:38 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Türkay, yaptığı yazılı açıklamada: “7 Mart 2020 tarihinde Anamurlu üreticilerimizin teveccühü ve destekleri ile geldiğimiz Muz Üreticileri Birliği Başkanlığı’nda geçirdiğimiz süre içerisinde Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Anamurlu Üreticilerimizin menfaati, yerli ve milli üretimin geliştirilmesi ve Anamur Muzu’nun tüketimi %100 oranında karşılar hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Birlik ve kooperatifler, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprağı işleyerek katma değer üreten çiftçilerimizin seslerini duyurabileceği, piyasayı belirleyen, üretici ile tüketiciyi karşı karşıya getirmeden, her iki tarafında haklarını koruyarak sağlıklı ve kolay ulaşılabilir besin kaynağının oluşturulmasını sağlayan kurumlardır.
Anamur Muz Üreticileri Birliği’de kurulduğu günden bu yana, Anamurluların temel geçim kaynağı olan Anamur Muzu’nun ülkemiz çapında savunuculuğunu yapmış, tabiri caizse Anamurlu Muz Üreticilerinin gözü kulağı olmuştur.
Anamur Muz üreticileri Birliği, tüm gücünü ve motivasyonunu, alın teri ile toprağı işleyen ve yurdun dört bir yanına dağıtan Anamurlu muz üreticisinden almaktadır. MUZBİR, muz üretici var ise ayaktadır. Arkasında üreticinin desteğini hissedebilir, Üretici-MUZBİR birlikteliğini sağlayabilir ise Anamur Muzu ve Anamurlu Üretici için girişimlerde bulunabilecek motivasyona sahip olabilecektir.
MUZBİR olarak Anamurlu üreticilerimizi birliğimize bekliyor, yeni sezon başlamadan önce fiyat başta olmak üzere, üretim, pazarlama ve üretim maliyetleri konusunda neler yapabileceğimizi istişare etmeye, birbirimize destek olmaya davet ediyor,
Üretici ile birliklerin el ele verdiği, üretilen ürünün tarladan sofraya kadar takip edildiği, üretici ve tüketiciyi karşı karşıya getirmeden her iki tarafında haklarını koruyan bir sistemin hayata geçirilmesi için Anamurlu tüm muz üreticilerimizi MUZBİR’de ağırlamak, Anamur Muzu’na sahip çıkmak, muz üretiminin geleceğine yönelik istişarelerde ve iş birliğinde bulunmak istediğimizi belirtmek istiyorum.”dedi.

ETİKETLER : muz-bir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA