Belediye Encümen ve komisyon seçimleri yapıldı

Belediye Encümen ve komisyon seçimleri yapıldı

Corona virüsü nedeniyle Mart ayından bu yana yapılamayan Belediye Meclisi toplantıları yeniden yapılmaya başlandı.
Bu haber 2020-07-02 13:20:49 eklenmiş
- Yeni Anamur Gazetesi -

Anamur Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Başkanlığında yapıldı. Üç aydır biriken konuların görüşüldüğü ve ertelenen komisyon seçimlerinin yapıldığı toplantıda ilgili teknik konular komisyonları havale edilirken, Nisan ayında yapılması gereken komisyon seçimleri de yapılarak yeni komisyon üyeleri belirlendi.
Yapılan seçimlerde Encümen Üyeliği Ahmet Çetin 16 oy,Halil Kerbalı 13 oy ve Bilge Oğuz 9 oy aldı, buna göre Ahmet Çetin ve Halil Kerbalı encümen üyeliğine seçildi.
İmar komisyonu seçimleri de açık oyla yapıldı. Hatice Bozkurt Kutlutürk,Derya Tuna,Ali Yılmaz,Kubilay Erdal ve Tekin Mutlu komisyon üyeleri oldular.
Plan ve Bütçe komisyonuna ise İlhan Öz, Mehmet Bozkurt,Ahmet Ceren, Ozan Atalay ve Necdet Yıldız oy birliği ile seçildiler.
Belediye meclisinde yapılan son seçimde ise Eğitim,Kültür, Gençlik ve Spor komisyonuna ise Kazım Kılınç,Funda Çop,Umut Bulut ve Bilge Oğuz oy birliği ile seçildiler.
Belediye meclis toplantısında çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Sahil projesinin ilk etabının 1 Eylül tarihinde başlanacağını ve Ankara’da iller bankası aracılığıyla yeni iş makinaların alındığını söyledi.
Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısında, Nisan ayında görüşülmesi gereken Denetim raporu okunarak meclis üyeleri bilgilendirildi.
Mart ayı içinde gündemi gelmesi gereken Belediye Çalışma raporu konusu da masaya yatırılarak görüşmeler tamamlandı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri


Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA