Kıbrıs İlkokulu’na Stem School Label etiketi

Kıbrıs İlkokulu’na Stem School Label etiketi

Kıbrıs İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ayşe Sofu Kıymaz rehberliğinde minikler e Twinning projesi kapsamında bir yıldır etkinlikler yapan öğrenciler okullarına Stem School Label etiketi kazandırdı.
Bu haber 2020-06-29 12:01:06 eklenmiş

Kıbrıs İlkokulu  anasınıfı öğretmeni Ayşe Sofu Kıymaz, proje  hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Kıymaz; “TEM (Fen,Teknoloji,Mühendislik, Matematik) eğitimini yaygınlaştırmak amacıyla çeşitli projeler yürütmektedir. Avrupa Okul Ağı tarafından okullarda sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini geliştirmeye yönelik STEM eğitimi stratejisi belirleyen okullar için STEM okulu etiketi projesi başlatılmıştır. öğrencileri bilim insanlığına ve mühendisliğe yöneltmek amacıyla okulumuz tarafından STEM kapsamında 21.yüzyıl becerilerini geliştirmek amacıyla   eTwininng projesine anasınıflarımız ile katıldık ve yapılan etkinlikler Avrupa Okul Ağında paylaşıldı . Bizlerde Okulumuza Stem School Label Okul Etiketi kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.
Okul  Müdürü  Ayfer  Arı Koyuncu’da,projede  emeği geçen tüm öğretmenlere  ve Milli Eğitim   Müdürü  İlyas Mercan’a destekleri  nedeniyle  teşekkür etti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA