Başkan Kılınç’dan Anamurlulara çağrı

Başkan Kılınç’dan Anamurlulara çağrı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,sosyal medya hesabından çağrıda bulunarak, Covit 19 konusunda vatandaşları uyardı.
Bu haber 2020-06-27 21:34:27 eklenmiş

Başkan  Kılınç  paylaşımında şu ifadelere yer verdi.
“ Değerli hemşerilerim;
 Son günlerde yaptığımız gözlemlerde,, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan covit-19 salgınına yönelik tedbirlerin ve tavsiyelerin  vatandaşlarımız tarafından  yerine getirilmediği, salgının yayılma ve bulaşma hızının düştüğü yönünde  bir düşüncenin  oluştuğu ve buna bağlı olarak da maske kullanımı, sosyal izalosyon ve hijyen kurallarının  ihmal edildiği tespit edilmiştir.
Bilim kurulunun bizzat sağlık bakanımızın kendisi tarafından da ifade edildiği gibi salgının bulaşma ve yayılma hızında bir düşüş meydana gelmemiş salgın, neredeyse aynı hızla yayılmakta ve vatandaşlarımızı etkisi altına almaktadır.
Bu nedenle vatanlarımızın bu süreçte hiçbir şey olmamış gibi davranmamalı maske, mesafe ve sosyal izolasyon kurallarına mutlaka ama mutlaka uygun davranmalıdır.
Buradan Anamur’lu hemşerilerime bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Çok zorunlu olmadıkça kesinlikle dışarı çıkmamalı sosyal izolasyon ve hijyen kurallarına muhakkak uygun davranmalı ve koruyucu maske kullanmadan dışarı çıkmamalıyız.
Salgının bir an önce kontrol altına alınabilmesi ve hayatımızın tümden normalleşebilmesi adına tüm vatandaşlarımızın duyarlı olmaya davet ediyorum.”

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA