Bozyazı’da Sini Çayı Islah edilecek

Bozyazı’da Sini Çayı Islah edilecek

Mersin’in Bozyazı ilçesi Kapalı Devre Sulama Projesi Kapsamında Ak Cami ve Narince Mahallelerinde yapılmakta olan Çalışmaları DSİ Müdürü Mustafa Karabacak ve AK Parti ilçe başkanı Seçkin Taş Yerinde inceledi.
Bu haber 2020-06-26 10:13:07 eklenmiş

İlçe genelinde çalışmalar hızla sürerken  sulama inşaatında % 42 fiziksel ilerleme sağlandı. Bozyazı ilçesinde 6000 dekar alanın Ağustos ayı sonu itibarı ile sulamaya açılacağı açıklandı.  Bozyazı ilçesinde toplamda 8.200 dekar arazi sulanacak ve çalışmalar 2021 yılı başına tamamlanacak.
Proje tamamlandığında Akcami, Narince, Kötekler, Ustalar ve Beyreli Mahallelerinde bulunan tarım alanları Sulama Projesinden faydalanacağını ifade eden  AK Parti İlçe Başkanı Seçkin Taş,” Sini Çayında  Islah çalışmalarına başlandı.  İlk etapta  2.000.000(iki milyon) TL'lik kaynak aktarımı ile başlanan Proje  en kısa zamanda bitirmenin gayretinde  olacağız. Projenin tamamı bittiğinde yaklaşık 20.000.000 (yirmi milyon) TL'lik bir yatırımla Sini  Çayı ıslah edilmiş olacak hemde Bozyazı İlçemizin çehresini güzelleştirmiş olacağız.” Diye  konuştu.
Taş;”İlçeye hizmet 'in kazanımında büyük pay sahibi olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, verdiği destek ve yoğun gayret için Sayın Bakan  Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'a Bölge Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz’a, Ali Cumhur Taşkın’a, Hacı Özkan ve hizmetin temininde emeği geçen Tarım Orman Bakanlığına Teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA